شیرِ گاو دارو و چربیش شفاست

امامِ صادق «علیه‌السلام»
شیر گاو دوا و چربی آن شفا و گوشتش بیماری زا است.

«الکافی، ج۶، ص ۳۱۱»

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام و خدا قوت
  یه پیشنهاد از روی دلسوزی دارم که ان شاءالله مورد توجه قرار بگیره.
  لطفا از تجربه ی گوشی جی ال ایکس درس بگیرید. این برند چون اوایل کارش گوشی های بی کیفیت تولید کرد باعث شد که الان که گوشی با کیفیت هم میزنه مردم به سمتش نرند.
  الان به ظاهر کسانی که تو این حوزه مشغولند دارند همین کار رو با طب اسلامی میکنند. یعنی توصیه هایی که از آیت الله تبریزیان یاد گرفتند رو به دیگران میگند بدون اینکه بررسی کنند که آیا واقعا این نسخه تاثیر دارد یا نه و اگر موثره برای همه یکسانه یا بر اساس سن و ویژگی های هر فرد متفاوته؟!!!
  من خودم تا الان خیلی از نسخه های طب اسلامی رو عمل کردم که بعضیش موثر بوده و بعضیش حتی مضر بوده مثلا برای ریزش موهام روغن بنفشه زدم اما ریزشش بیشتر شد چون وقتی موهام چرب میشه کلا ریزشش بیشتر میشه. لذا گفتم شاید این نسخه برای موهای خشک مفید باشه اما هیج جا ندیدم بین موهای خشک و چرب تفاوت گذاشته باشند!!!
  آقا خواهشا با اعتقادات مردم بازی نکنید، اسلام کامله و طب هم داره اما برای استخراج این طب از منابع باید آزمایش های میدانی هم بکنید و بعد نسخه رو تجویز کنید.
  حتی شاید این روش فعلی طب اسلامی در نسخه دادن ها طبیب رو مدیون مردم کنه چرا که هزینه ای شده برای چیزی که خیلی اوقات برای خود طبیب هم ثابت نشده.

  این طب اگر درست ساماندهی بشه و دقیق بشه میتونه به راحتی طب جدید رو بزنه کنار نیاز به تبلیغات زیاد هم نداره، خود درمان شده ها تبلیغ این طبند اما الان با وجود این همه طبیب اسلامی چون خیلیا درمان نشدن هرچند منکر درمان شده ها هم نیستیم، لذا تفکر مردم نسبت بهاین طب خیلی مثبت نیست، خواهشا از این بدترش نکنید و به جای وقت گذاشتن روی ویزیت بیماران وقت بگذارید روی تحقیقات میدانی و آزمایش نسخه ها روی افراد مختلف.

  وفقکم الله

  1. هر نظریه ای طبق آمار یه درصد خطا دارد این بستگی به قرار داد دارد که تا چه حد خطا را قبول کنیم….ما حق نداریم با یک یا چند مورد خطا یک نظر را رد کنیم باید مثلا بگوییم به احتمال ۹۵ درصد
   البته این در مورد قانون و اصل امکان پذیر نیست …مثلا در قانون نیوتن سیب هیچ موقع به طرف هوا نمیرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا