درمان سردی بدن و مفاصل - فروشگاه طب اسلامی

درمان سردی بدن و مفاصل

https://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%86-%D9%88-%D9%85%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84.jpg

 

نکات:

۱-  می‌گویند الف در ابتدای این کلمه زیادی است و اصل آن همان «برد» به معنای سردی است که شاید از غلبه بلغم باشد. مهم این است که سردی و رطوبت بر بدن غالب می‌شود.

۲- تعبیراتی که در روایات وارد شده است گاهی به اسم «ابرده عمومی» که شامل سردی کل بدن است و گاهی به اسم «ابرده در مفاصل» که هر دو در روایات ذکر شده است.
 

نسخه درمانی:

 1- انجیر
نکته: برای درمان التهاب و سردی مفصل ها شنبلیله را با انجیر بپزند و آب آن را مصرف کنند. انجیر بدون شنبلیله هم این خاصیت را دارد.

۲- داروی ترکیبی شافیه حضرت موسی (ع) پانزده ماهه.

۳- عوذه
یعنی بر کسی که فلج است و التهاب روده دارد و خلط نارس و سردی و هر دردی دارد فاتحه و توحید و معوذتین خوانده می‌شود و سپس روی کتف گوسفند یا روی یک تخته نوشته می‌شود أَعُوذُ بِوَجْهِ اللَّهِ الْعَظِیمِ وَ عِزَّتِهِ الَّتِی لَا تُرَامُ وَ قُدْرَتِهِ الَّتِی لَا یَمْتَنِعُ مِنْهَا شَیْ‌ءٌ مِنْ شَرِّ هَذَا الْوَجَعِ وَ مِنْ شَرِّ مَا فِیهِ وَ مِنْ شَرِّ مَا أَجِدُ مِنْهُ و آن را بشوید با آب آسمان و ناشتا و هنگام خواب بنوشد انشاء الله خوب می‌شود.
نکته: بیشتر نوشته ها یا با آب زعفران و یا با آب زعفران و مشک و یا آب زعفران و تربت باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

درمان سیاتیک در طب اسلامی

  چگونگی درمان  سیاتیک با  ناخن در طب اسلامی شاید یکی از نسخه های خیلی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.