دانستی‌هاسبک زندگی

تغییر سبک زندگی مکمل همه نسخه ها

تغییر سبک زندگی بدون شک مکمل تمامی نسخه‌های طب‌اسلامی بلکه از ارکان اصلیِ طب‌اسلامی می‌باشد. با تغییر سبک زندگی و استفاده از نکات خوبی که فهمیدن و عمل کردن به آن‌ها خیلی ساده می‌باشد می‌توانیم هم از هزینه های زندگی خود بکاهیم و هم سلامتی خود را تضمین کنیم.

با تمام این احوال دور ماندن ما از نکات بسیار مطلوب و در عین حال ساده ای که وجود دارد نشان دهنده یک غفلت تاریخی ما از قسمت عظیمی از معارف اسلامی و فرهنگی ما می‌باشد.

آنچه امروز شاهد آن هستیم نه تنها یک اتفاق که مطمئنا یک نقشه حساب شده بوده و هست که ما را به سمت بی اعتقادی به طب‌اسلامی و دستورات اهل بیت علیه‌السلام بکشاند.

این واقعیت تلخ همیشه مشهود بوده که وقتی ما برنامه‌ای برای بهبود وضعیت زندگی خود در زمینه های مختلف اجتماعی، سیاسی، تغذیه، بهداشت و… داشته ایم، دشمن ما با دسیسه های مختلف و با رنگ و لعاب گوناگون نظرات خود را از زبان دوست و دشمن به خورد ما داده است و خیلی از اوقات حتی در آن چه فرمایش صریح از ائمه علیه‌السلام داشته و داریم با زبان‌های علمی و با ظاهری کاملا منطقی در پی غیر علمی خواندن و خارج کردن آن از صحنه زندگی ما بوده است.

در این شرایط، هر چند توجیهی برای کم کاری خود نمی‌کنیم، آن چه باید بیشتر مد نظر داشته باشیم این واقعیت است که جانب احتیاط را از دست نداده و به روش صحیح و سلیم عمل کنیم.

بی‌شک سالم‌ترین روش و بهترین انتخاب بی‌نیاز کردن خودمان از دارو و درمان می‌باشد.

نقطه اتکاء ما در شرائط فعلی که رسانه ما ضعیف است، دست‌های نا پاک خارجی و حتی داخلی از سود جویی دست بردار نیستند و شرائط مناسبی برای ما رقم نمی‌خورد، این است که با هوشیاری خود بهترین گزینه موجود را انتخاب کنیم و حتی خودمان را نیازمند به قدم دوم ننماییم.

اصلاح سبک زندگی که در طب‌اسلامی اصولی محکم و استوار دارد، بهترین راه برون رفت از شرائط فعلی است.

 

چهار گام برای آغاز تغییر سبک زندگی

  1. دو بیماری سرماخوردگی و سرفه را به هیچ عنوان درمان نکنیم و حتی اگر با طباسلامی باشد. باید حداقل سه روز از آن بگذرد چون سرماخوردگی از بیماری‌های ژنتیکی جلوگیری می‌کند.
  2. تا جایی که امکان دارد و اگر ممکن است به هیچ عنوان از داروهای شیمیایی استفاده نکنیم به دیگر سخن آن قدر بایستی دستورات طب‌اسلامی را جدی بگیریم و در شناخت و به کار بستن آن‌ها ماهر شوییم که بیمار نشوییم و اگر بیمار شدیم با ساده‌ترین چیزها بتوانیم مشکل خودمان را حل کنیم.
  3. تا جایی که می‌شود حتی داروهای اسلامی هم استفاده نکنیم چون دارو همان کاری را با بدن می‌کند که شستن لباس با لباس می‌کند، با شستن، لباس تمیز می‌شود اما کهنه هم می‌شود؛ دارو هم بدن را درمان می‌کند اما امکان فرسوده شدن هم وجود دارد.
  4. آن چه در این میان لازم و ضروری است این است که هر چه بیشتر و دقیق تر با اصول تغذیه و بهداشت اسلامی آشنا شده و آن‌ها را کامل‌تر به کار ببندیم.

 

کانال تلگرام طب اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا