عوارض شراب خواری – فروشگاه طب اسلامی
خانه / متفرقه / طب اسلامی / اخبار و مقالات / عوارض شراب خواری

عوارض شراب خواری

عوارض شراب خواریReviewed by محمد هادی زاده on Aug 17Rating: 5.0عوارض شراب خواریعوارض مصرف شراب در اسلامی و طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg

 

خمر سبب ارتعاش، از بین رفتن طراوت صورت، قساوت قلب، فساد و از بین رفتن عقل و سبب مرگ می شود. روایت داریم که انسان ناچار خمر نمی خورد. و خمر باعث نجات کسی نمی شود. تشنه ناچار هم شراب نمی تواند بخورد؛ حضرت (ع) می فرمایند: «المضطر لا یشرب الخمر لانها لا تزیده إلا شرا و لانه إن شربها قتلته فلا یشرب منها قطره، وروی لا تزیده إلا عطشا».

«انسان ناچار، خمر ننوشد؛ زیرا هیچ اثری جز شر ندارد و اگر بخورد، او را می کشد، حتی یک قطره نخور. و در روایت هست که تشنگی را فقط زیاد می کند».
در کتب ابن سینا، شصت درصد دواها شراب دارند در تضاد با این روایات اسلامی است. سبب مرگ می شود نه درمان و در روایت دیگری می فرماید: «وأما الخمر فإنه حرمها لفعلها ولفسادها وقال: مدمن الخمر کعابد وثن، تورثه الارتعاش، و تذهب بنوره، و تهدم مروءته و تحمله على أن یجسر على المحارم من سفک الدماء و کوب الزنا فلا یؤمن إذا سکر أن یثب على حرمه وهو لا یعقل ذلک، والخمر لا یزداد شاربها إلا کل سوء».

«خداوند تبارک و تعالی خمر را حرام کرده است به خاطر فساد و اثرش و کسی که مداوم خمر می خورد مانند بت پرست است، شراب‌ خواری موجب ارتعاش و لرزش بدن (پارکینسون) می‌ شود، نور صورت را زایل می‌ گرداند، مروّت و عاقبت‌ اندیشی را سلب می‌ کند و حتی امکان دارد هنگام مستی به محارم خود تجاوز نماید و به قتل برساند، و عقل ندارد و چیزی به جز شر بیشتر، نصیبش نمی شود».
در روایت دیگری می فرماید: «و الخمر تورث قساوه القلب و یسود الأسنان و یبخر الفم و یبعد من الله و یقرب من سخطه، و هو من شراب إبلیس».

«خوردن شراب موجب بیماری قلب می گردد و دندان ها را سیاه می کند و بوی دهان را متعفّن می سازد و آدمی را از خدای متعال دور می کند و خشم الهی را نزدیک می نماید و نوشیدنی ابلیس به شمار می آید».

قساوت قلب فقط اخلاقی نیست، بلکه نقصی در عضو می باشد. در مورد خمر، منظور هر مسکری است. هر چیزی که هوش انسان را ببرد حکم خمر را دارد. البته فقها می فرمایند که نوع مایعش حرام است.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

%d8%af%d9%85%d9%86%d9%88%d8%b4-%da%af%d9%84-%d8%b3%d8%b1%d8%ae-%d9%88-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%a2%d9%86

دمنوش گل سرخ و خواص آن

دمنوش گل سرخ و خواص آنReviewed by احسان نجف زاده on Oct 22Rating: 5.0دمنوش گل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *