درمان رطوبت زیاد بدن – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / درمان بیماری ها / عمومی / درمان رطوبت زیاد بدن

درمان رطوبت زیاد بدن

درمان رطوبت زیاد بدنReviewed by محمد هادی زاده on Aug 24Rating: 5.0درمان رطوبت زیاد بدندرمان رطوبت های بدن در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B7%D9%88%D8%A8%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%86.jpg

 

اولین درمان خوردن خرما و نخوردن آب بعد از آن:

در روایت آمده: «شکا رجل الى موسى بن جعفر الرطوبه فأمره ان یاکل التمر البرنى على الریق ولا یشرب الماء ففعل ذلک فذهبت عنه الرطوبه وافرط علیه الیبس فشکا ذلک إلیه فأمره ان یاکل التمر البرنى على الریق ویشرب علیه الماء ففعل فاعتدل».

«مردی از رطوبت زیاد به امام کاظم (ع) شکایت کرد، امام امر فرمود که خرمای برنی ناشتا بخورد و بعد از آن آب ننوشد، این کار را کرد و رطوبت بدنش رفت و بدنش زیادی خشک شد و از این (خشکی زیاد) به امام شکایت کرد و امام امر فرمود که خرما برنی بخورد و بعد از آن آب بنوشد، این کار را کرد و بدنش متعادل شد».

در روایت دیگر آمده: «کتبت إلى أبى الحسن (ع) إن بعض أصحابنا یشکو البخر، فکتب إلیه: " کل التمر البرنى " قال: وکتب إلیه آخر یشکو یبسا، فکتب إلیه: کل التمر البرنى على الریق، واشرب على الماء، ففعل فسمن، وغلبت علیه الرطوبه، فکتب إلیه یشکو ذلک فکتب إلیه: کل التمر البرنى على الریق ولا تشرب علیه الماء فاعتدل».

«به امام کاظم (ع) نوشتم بعضی اصحاب ما از رطوبت زیاد شکایت دارند، امام برای او نوشت خرمای برنی بخور، کس دیگری برای امام نوشت و از خشکی شکایت می‌ کرد و امام برای او نوشت خرمای برنی ناشتا بخور و بعد از آن آب بنوش، او هم این کار را کرد و چاق شد و رطوبت بر او غلبه کرد و برای امام این را (ابتلا به غلبه رطوبت) نوشت و امام  برای او نوشت خرمای برنی را ناشتا بخور و بعد از آن آب ننوش، او هم این کار را کرد و بدنش متعادل شد». زمان روزه برای تحمل تشنگی و جلوگیری از خشکی خوب است که خرما خورده شود و بعد از آن آب نوشیده شود.

 

دومین درمان شانه کردن سر است:

امام باقر (ع) می‌ فرمایند: «کثره التمشط تذهب بالبلغم وتسریح الراس یقطع الرطوبه ویذهب باصله».

«زیاد شانه کردن بلغم را بر طرف می‌ کند و شانه کردن سر، رطوبت را ریشه‌ کن می‌ کند».

 

سومین درمان طرفیل است:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «إن موسى بن عمران (علیه السلام) شکا إلى ربه تعالى البله والرطوبه فأمر الله تعالى أن یأخذ الهلیلج، والبلیلج والاملج فیعجنه بالعسل ویأخذه، ثم قال أبو عبد الله (علیه السلام): هو الذی یسمونه عندکم الطریفل».

«حضرت موسی (ع) به‌ سوی خداوند شکایت کرد از تری و رطوبت و خداوند به او امر کرد هلیله و بلیله و آمله را بگیرد (آسیاب کند) و با عسل خمیر درست کند و مصرف کند، سپس امام فرمودند این همان داروی طریفل است».

طریفل برای بسیاری از بیماری‌ های سخت درمان خوبی است مانند رماتیسم، غلبه بلغم، غلبه رطوبت، سکته مغزی، لقوه و عدم تمرکز حواس.

توضیحات و خرید داروی طریفل (کلیک کنید)

 

چهارمین درمان آویشن است:

در روایت آمده: «عن بعض الواسطیین، عن أبی الحسن علیه السلام أنه شکا إلیه رطوبه فأمره أن یستف السعتر على الریق».

«مردی از اهل واسط (منطقه‌ ای در عراق) به امام کاظم (ع) از رطوبت شکایت کرد، امام به او امر نمود که آویشن را آسیاب کند و ناشتا به‌ صورت خشک بخورد».

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

اموری که بدن را تقویت می‌ کند

اموری که بدن را تقویت می‌ کند

اموری که بدن را تقویت می‌ کندReviewed by محمد هادی زاده on Aug 25Rating: 5.0اموری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *