درمان برسام در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / درمان بیماری ها / روحی روانی / درمان برسام در طب اسلامی

درمان برسام در طب اسلامی

درمان برسام در طب اسلامیReviewed by محمد هادی زاده on Aug 19Rating: 5.0درمان برسام در طب اسلامیدرمان برسام و تب خطرناک برسام در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

درمان ریشه‌ ای برسام اصلاح غلبه دم است:

آنچه از روایات استفاده می‌ شود برسام معلول غلبه دم (خون) است، امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «وکیف لا یکون صحتها سقما وإنما صحتها من أخلاطها وأصح أخلاطها وأقربها من الحیاه الدم، وأظهر ما یکون الانسان دما أخلق ما یکون صاحبه بموت الفجأه، والذبحه والطاعون والاکله والبرسام».

«چگونه سلامتی در دنیا بیماری نیست درحالی که سلامتی در اعتدال اخلاط است و سالم‌ ترین خلط و نزدیک‌ ترین خلط به زندگی همان دم است و هرگاه خون در انسان ظاهر شود (غلبه دم)، انسان نزدیک‌ تر به مرگ ناگهانی (سکته مغزی) و سکته قلبی و طاعون و خوره و برسام نزدیک‌ تر است».

درمان ریشه‌ ای برسام در اصلاح غلبه دم است، استفاده از حجامت، صاف کننده خون، سویق عدس از راه‌های کاهش غلبه خون می‌ باشد.

توضیحات و خرید صاف کننده خون (کلیک کنید)

توضیحات و خرید سویق عدس (کلیک کنید)

 

مرکب یک است:

درباره مرکب یک در روایت آمده: برای سودا و صفرا و بلغم و درد معده و استفراغ و تب و برسام مفید است. روش مصرف این است که دو مثقال (حدود ۹ گرم) صبح ناشتا مصرف شود.

توضیحات و خرید مرکب یک (کلیک کنید)

 

سویق جو:

در روایت آمده: از امام صادق (ع) از درمان برسام سؤال شد و امام فرمودند: «اسقه سویق الشعیر فإنه یعافی إن شاء الله وهو غداء فی جوف المریض قال: فما سقیناه السویق إلا یومین أو قال: مرتین حتى عوفی صاحبنا».

«به او (بیمار) سویق جو بده، به خواست خدا درمان می‌ شود، هم چنین برای مریض غذا هم هست. راوی می‌ گوید تنها دو روز یا دو بار به او سویق دادیم و خوب شد. سویق باید خشک مصرف شود و می توان با عسل هم مخلوط کرد».

توضیحات و خرید سویق جو (کلیک کنید)

 

برگ چغندر:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «ما دخل جوف المبرسم مثل ورق السلق».

«مانند برگ چغندر درون بیمار مبتلا به برسام نشده است».

هم چنین در روایتی آمده: «فإنه فیه شفاء ولا داء فیه ولا غائله ویهدأ نوم المریض».

«درمان است و هیچ مشکلی ندارد و خواب بیمار را آرام می‌ کند».

 

آب گرم:

در روایتی از امام صادق (ع) آمده: «خرج الحسین علیه السلام معتمرا وقد ساق بدنه حتى انتهى إلى السقیا فبرسم فحلق رأسه ونحرها مکانه ثم أقبل حتى جاء فضرب الباب، فقال علی علیه السلام: ابنی ورب الکعبه افتحوا له وکانوا قد حموا له الماء فأکب علیه فشرب، ثم اعتمر بعد».

«امام حسین (ع) به عمره رفتند و همراه خود شتری بردند، تا این که به صقیا رسیدند و مبتلا به برسام شدند، سرشان را تراشیدند و شتر را نهر کردند، به خوانه برگشتند و در را زدند، حضرت علی (ع) فرمود به پروردگار کعبه پسرم است، در را باز کنید، از قبل آب را برای او گرم کرده بودند، آمد و از آب گرم نوشید، خوب شد و دوباره به عمره مشرف شدند».

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

انواع خستگی و درمان آن

انواع خستگی و درمان آنReviewed by محمد هادیزاده on Oct 5Rating: 5.0انواع خستگی و درمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *