درمان وسواس با غذا و دارو – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / درمان بیماری ها / روحی روانی / درمان وسواس با غذا و دارو

درمان وسواس با غذا و دارو

درمان وسواس با غذا و داروReviewed by محمد هادی زاده on Aug 11Rating: 5.0درمان وسواس با غذا و دارودرمان وسواس با غذا و دارو مناسب در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%BA%D8%B0%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88.jpg

 

اولین درمان غذایی وسواس، انار است:

گاهی در روایات از یک دانه انار صحبت می‌ کند، گاهی از یک انار کامل، گاهی از دانه‌ هایی که بر زمین می‌ ریزد، گاهی از انار شیرین در ناشتا و گاهی از خوردن انار در روز جمعه، گاهی با قید می‌ آید و گاهی بدون قید می‌ آید.
روایاتی که از خوردن یک دانه انار صحبت می‌ کنند، می‌ گویند که این وسوسه را خاموش می‌ کند، امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «من أکل حبه من رمان أمرضت شیطان الوسوسه أربعین یوم».

«کسی که یک دانه از انار بخورد شیطان وسوسه را به مدت چهل روز بیمار می‌ کند».

در روایت دیگر از امام کاظم (ع) آمده: «علیکم بالرمان، فانه لیس من حبه تقع فی المعده إلا أنارت وأطفأت شیطان الوسوسه».

«بر شما باد خوردن انار زیرا نیست دانه‌ ای از آن که درون معده قرار گیرد، مگر این که درون انسان را نورانی می‌ کند و شیطان وسوسه را خاموش می‌ کند».

در روایت دیگر از امام صادق (ع) آمده: «علیکم بالرمان، فانه ما من حبه رمان تقع فی معده إلا أنارت وأطارت شیطان الوسوسه».

«بر شما باد خوردن انار زیرا نیست دانه‌ای از آن که درون معده قرار گیرد، مگر اینکه درون انسان را نورانی می‌کند و شیطان وسوسه را پرواز (فراری) می‌دهد». انار بهترین میوه است و بسیار مدح شده.

در روایاتی که از دانه‌ های ریخته شده انار بر زمین یا ظرف صحبت می‌ کند، می‌ گوید که این دانه درمان است، امام صادق (ع) می‌ فرمایند: « ما من رمانه إلا وفیه حبه من الجنه، فإذا شذ منها شئ فخذوه، وما وقعت (أو ما دخلت) تلک الحبه معده امرئ قط إلا أنارتها أربعین لیله، ونفت عنه شیطان الوسوسه».

«نیست اناری مگر این که در آن دانه‌ ای از بهشت دارد، اگر دانه‌ هایی از انار پخش شود آن را بردارید، این دانه در معده قرار نمی‌ گیرد مگر این که معده را چهل شب نورانی می‌ کند و شیطان وسوسه را از بین می‌ برد». البته در بعضی روایات آمده قلب را نورانی می‌ کند.

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «من أکل رمانه نور الله قلبه، وطرد عنه شیطان الوسوسه أربعین صباحا».

«کسی که یک انار کامل بخورد، خداوند قلبش را نورانی کند و شیطان وسوسه را چهل روز طرد می‌کند».

پیامبر (ص) می‌ فرمایند: «کسی که یک انار کامل بخورد قلبش را نورانی می‌کند و چهل صبح وسوسه را از او رفع می‌کند».

 

انار در نا شتا:

امام صادق (ع) فرموده‌ اند: «من أکل رمانه على الریق أنارت قلبه، فطردت شیطان الوسوسه أربعین صباحا».

«کسی که یک انار در ناشتا بخورد قلبش را نورانی می‌کند و شیطان وسوسه را دور می‌کند، به مدت چهل روز».

 

خوردن انار در روز جمعه:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «من أکل رمانه یوم الجمعه على الریق نورت قلبه أربعین صباحا، فان أکل رمانتین فثمانین یوما، فان أکل ثلاثا، فمائه وعشرین یوما، وطردت عنه وسوسه الشیطان، ومن طردت عنه وسوسه الشیطان لم یعص الله، ومن لم یعص الله أدخله الله الجنه».

«کسی که یک انار در روز جمعه و ناشتا بخورد، قلبش را چهل روز نورانی می‌ کند، اگر دو انار بخورد هشتاد روز نورانی می‌ کند و اگر سه انار بخورد صد و بیست روز نورانی می‌ کند و وسوسه شیطان را از او دور می‌ کند و کسی که وسوسه شیطان از او برطرف شود خدا را معصیت نمی‌ کند و کسی که خدا را معصیت نکند، خدا او را وارد بهشت می‌ کند».

 

درمان دوم وسواس داروی شافیه است:

در روایت آمده: «وإذا اتى علیه احد عشر شهرا فانه ینفع من المره السوداء التی اخذ صاحبها بالفزع والوسواس قدر الحمصه بدهن الورد ویشربه على الریق بقدر الحمصه یشربه عند منامه بغیر دهن».

«هرگاه به یازده ماه رسید برای سودا مفید است که شخص مبتلا به سودا دچار ترس و وسواس می‌ باشد، به اندازه یک دانه نخود با روغن گل سرخ در ناشتا و (یک نخود) موقع خواب بدون روغن بخورد».

روغن گل سرخ بسیار مفید است و کاربرد زیادی در طب اسلامی دارد، برای ساخت آن مقداری گل سرخ خشک یا نیمه خشک را بر دارید و کمی بکوبید و روی آن روغن زیتون یا کنجد بریزید و پس از مدتی آن را صاف کرده و دوباره در آن گل بریزید هم چنین می‌ توان از حرارت ملایم هم استفاده کرد تا جایی که رنگ گل از بین برود، همین که روغن بوی گل را به خود بگیرد کافی است.

گل سرخ با گل محمدی تفاوت دارد، گل سرخ گلبرگ‌ های ریز دارد ولی گل محمدی گلبرگ‌ های درشت دارد.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

عوامل تشدید وسواس

عوامل تشدید وسواسReviewed by محمد هادی زاده on Aug 28Rating: 5.0عوامل تشدید وسواسعوامل ابتلا و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *