درمان جنون در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / درمان بیماری ها / روحی روانی / درمان جنون در طب اسلامی

درمان جنون در طب اسلامی

درمان جنون در طب اسلامیReviewed by محمد هادی زاده on Aug 28Rating: 5.0درمان جنون در طب اسلامیدرمان جنون در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

درمان اول سیب:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «التفاح شفاء من خصال، من السم، والسحر، واللمم یعرض من أهل الارض، والبلغم الغالب، ولیس شئ أسرع منفعه منه».

«سیب درمان چند بیماری است، مسمومیت و جادو و لمم که از طرف اهل زمین است و غلبه بلغم و چیزی نیست که منفعتش سریع‌ تر از سیب باشد».

 

درمان دوم عوذه است:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «ما من أحد فی حد الصبی یتعهد فی کل لیله قراءه قل أعوذ برب الفلق وقل أعوذ برب الناس کل واحده ثلاث مرات وقل هو الله أحد مائه مره فإن لم یقدر فخمسین إلا صرف الله عز وجل عنه کل لمم أو عرض من أعراض الصبیان والعطاش وفساد المعده وبدور الدم أبدا ما تعوهد بهذا حتى یبلغه الشیب فإن تعهد نفسه بذلک أو تعوهد کان محفوظا إلى یوم یقبض الله عز وجل نفسه».

«نیست کسی که در کودکی برایش هر شب سوره ناس و سوره فلق هر کدام سه مرتبه و سوره توحید صد مرتبه و اگر نمی‌ تواند پنجاه مرتبه خوانده شود، مگر این که خداوند از او دور می‌ کند لمم و بیماری کودکان و تشنگی و خرابی معده و خون ریزی و تا وقتی‌ که این را برایش می‌ خوانند به این بیماری‌ ها مبتلا نمی‌ شود تا این که پیر شود و اگر خودش این را بخواند یا برای او بخوانند محفوظ می‌ ماند تا این که از دنیا برود».

 

درمان سوم اذان و اقامه در گوش نوزاد:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «مروا القابله أو بعض من یلیه أن تقیم الصلاه فی أذنه الیمنى فلا یصیبه لمم ولا تابعه أبدا».

«به قابله یا یکی از اطرافیان امر کنید که اقامه در گوش راستش بخواند، هرگز مبتلا به لمم و تابعه نخواهد شد». البته در روایاتی آمده که اذان در گوش راست و اقامه در گوش چپ خوانده شود. تابعه حالتی است که شخص همیشه احساس می‌ کند کسی او را دنبال می‌ کند.

 

درمان چهارم یک عوذه است:

در روایت آمده: «مرد این را رها نکند و موقع خواب این را بگوید، أعیذ نفسی وذریتی وأهل بیتی ومالی بکلمات الله التامات من کل شیطان وهامه ومن کل عین لامه، این همان عوذه‌ ای است که جبرئیل برای امام حسن (ع) و امام حسین (ع) خواندند».

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

درمان وسوسه در طب اسلامی

درمان وسوسه در طب اسلامیReviewed by محمد هادی زاده on Aug 25Rating: 5.0درمان وسوسه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *