درمان درد مفاصل در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی

درمان درد مفاصل در طب اسلامی

درمان درد مفاصل در طب اسلامیReviewed by محمد هادی زاده on Aug 10Rating: 5.0درمان درد مفاصل در طب اسلامیدرمان ساده و موثر درد مفاصل در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

دارویی شبیه به مرکب یک که به آن مرکب یک مفاصل می‌ گویند:

اگر درست ساخته و مصرف شود بسیار مؤثر است. در روایت آمده:

«یؤخذ خیارشنبر مقدار رطل فینقى ثم یدق وینقع فی رطل من ماء یوما ولیله ثم یصفى ویطرح ثفله ویجعله مع صفوه رطل من عسل ورطلان من افشرج السفرجل واربعون مثقالا من دهن الورد ثم یطبخ بنار لینه حتى یثخن ثم ینزل القدر عن النار ویترک حتى یبرد فإذا برد جعل فیه الفلفل ودار فلفل وقرفه القرنفل وقاقله وزنجبیل ودار صینی وجوزبوا من کل واحد ثلاث مثاقیل مدقوق منخول فإذا جعل فیه هذه الاخلاط عجن بعضها ببعض وجعل فی جره خضراء، الشربه منه وزن مثقالین على الریق مره واحده فانه یسخن المعده ویهضم الطعام ویخرج الریاح من المفاصل کلها باذن الله تعالى».

«فلوس به اندازه یک رطل (چهارصد و هجده گرم) بردار و تمیز کن (هسته را جدا کن) سپس آسیاب کنید و یک رطل آب روی آن بریزید و یک شبانه روز بگذارید سپس صاف کنید و باقی مانده را دور بریزید، حالا که صاف کردی در آب آن یک رطل عسل و دو رطل هم آب به و چهل مثقال (صد و نود گرم) روغن گل سرخ می‌ ریزی و بگذارید (حدود یک ماه) سپس روی آتش ملایم قرار می‌دهی تا قوام پیدا کند و غلیظ شود سپس قابلمه را از آتش پایین بی آورید و بگذارید سرد شود، وقتی سرد شد این مواد را اضافه کن، فلفل سیاه، و دار فلفل (فلفل دراز)، پوست درخت میخک، هل سبز، زنجبیل، دارچین و جوز بویا از هر کدام سه مثقال خالص آسیاب شده و الک شده، زمانی که این ادویه را در آن دارو قرار دادید باهم خمیر درست کنید و در کوزه‌ ای سبز قرار دهید و باید دو مثقال مصرف شود در ناشتا یک مرتبه، معده را گرم می‌ کند و غذا را هضم می‌ کند و درد و التهاب را از کل مفاصل خارج می‌ کند، به اذن خداوند متعال».
فلوس باریک بلند قهوه‌ای و سفت است و وقتی شکسته شود داخل آن پرده‌ها و لایه‌های سیاه و میان این لایه‌ها هسته‌ ها وجود دارند، وقتی می‌ گویند فلوس گاهی مراد کل میوه است ولی به احتمال زیاد مراد لایه‌ها هستند که شبیه به فلس (سکه) هستند و به همین دلیل به آن فلوس گفته می‌ شود، در این روایت گفته شده که یک رطل فلوس را پاک کنید ولی در روایت دیگری آمده که یک رطل از فلوس پاک شده و خالص باشد. در عربی «قرفه» به معنی پوست درخت است و «قرفه القرنفل» یعنی پوست درخت میخک که بسیار شبیه به دار چین است اما بویی ندارد. جوز بویا یا جوز هندی از نظر ظاهر شبیه به گردو است اما کوچک‌ تر است و شکننده و خوش‌ بو است. توجه شود که کوزه باید از داخل لعاب دار باشد تا مواد آن را جذب یا خارج نکند.
این دارو برای درد مفاصل بهترین است و برای ساییدگی و آرتروز نیز مفید است. نکته دیگر اینکه این دارو بعد از ساخته شدن قابل مصرف است و هر چه بگذرد بهتر است و بطور کلی هر داروی طب اسلامی که عسل هم داشته باشد در طول زمان اثرش بهتر می‌ شود.

در روایت دیگری آمده که روز مصرف باید از ماهی، سرکه و سبزیجات پرهیز شود.

 

مرکب چهار:

در روایت آمده:

«هذا عجیب یسخن الکلیتین ویکثر صاحبه الجماع ویذهب بالبرون من المفاصل کلها وهو نافع لوجع الخاصره والبطن ولریاح البطن ولریاح المفاصل».

«این (دارو) عجیب است، کلیه‌ ها را گرم می‌ کند، و هم بستری را زیاد می‌ کند، سردی کل مفاصل را از بین می‌ برد، و برای پهلو درد مفید است و برای شکم‌ درد و برای باد شکم و باد (درد) مفاصل.»
این دارو برای کم کاری کلیه مفید است و هم چنین تقویت کننده جنسی می‌ باشد.

توضیحات وخرید مرکب ۴ / حب بلسان (کلیک کنید)

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

%d8%b9%d9%84%d9%84-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%86%d8%b1%d9%85%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86

علل بیماری نرمی استخوان

علل بیماری نرمی استخوانReviewed by محمد هادیزاده on Oct 6Rating: 5.0علل بیماری نرمی استخوانعلل بیماری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *