نکاتی مهم جهت سرحالی و نشاط در روز – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » متفرقه » طب اسلامی » مطالب مفید و توصیه ها » توصیه های طب اسلامی » نکاتی مهم جهت سرحالی و نشاط در روز

نکاتی مهم جهت سرحالی و نشاط در روز

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D9%8A-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%AD%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D8%B7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2.jpg


1- توکل بر خدا و توسل به ائمه و خواندن نمازهای یومیه و گرفتن روزه‌ی شرعی.
2- صبح ناشتا 21 مویز بخورد. اگر پسر یا مرد است بدون هسته ولی اگر خانم است با هسته هم اشکال ندارد. و نیز خوردن کندر با عسل طبیعی بجود و بخورد. صبحانه شیر تازه‌ی گاو کم چرب مخلوط با عسل طبیعی آویشن. صبح قبل از کار زنجفیل پروده شده در عسل یک قاشق مربا خوری.
3- هر 6 ساعت یک لیوان آب آشامیدنی سالم و یک لیوان آب جوش ولرم. 16 فایده دارد یکی اش کاهش سموم بدن و فعال سازی غدد عرق بدن و فعال سازی کلیه هاست. دچار خمودگی و کوفتگی دائم هم نمی شوید.
4- سرکه طبیعی سیب یک قاشق غذا خوری با یک لیوان آب مخلوط کنی هر 24 ساعت یک بار بخوری یا با سوپ یا آب گوشت یا سالاد کاهو بدون سس و خیار بوته ای مخلوط می کنی و می خوری. هم خون را تصفیه می کند هم مایع اضافی صفراوی را از بین می برد. کوفتگی و بد حالی و خواب آلودگی را هم از بین می برد.
5- یک چهارم کاهو(بدون سس با ناهار یک چهارم با شام هم یک چهارم) به همراه غذا. بعد از غذا هم 7 عدد خرما یا یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی یا یک عدد سیب درختی رسیده شیرین.
6- وقتی که غذا می خوری مخلوط با غذا سبوس گندم و سبوس جو، سبوس برنج از هر کدام یک قاشق چای خوری قاطی برنج یا کوکو یا… کن. ضد افسردگی و خستگی است. فوائد زیاد دیگری هم دارد. سرشار از فسفر و کلسیم است. هم پیش گیری و درمان خستگی است و هم درمان و پیش گیری پوکی استخوان و نرمی استخوان زیرا فسفر ماده‌ مهمی است که باعث تبدیل کربو هیدراتها به انرژی و کالری می شود. لذا در انجام کارهای روزمره کم نمی آوری.
7- ترکیب پروئین گیاهی و حیوانی با کربوهیدراتها باشد. مثلا وقتی گوشت میخوری حتما باهاش کاهو بخور. لبنیات را قبل از غذا بخور ولی با نعنا و آویشن. اگر کسی معده سرد و رطوبتی دارد یا سوء هاضمه دارد ماست و دوغش را مخلوط با آویشن یا نعنا و سیاه دانه بخورد.اگر کسانی حساسیت نسبت به ماست و دوغ دارند و موجب یبوست می شود ماست را با زنیان بخورند. پس اول و آخر جایگاه ماست و دوغ قبل از غذاست.
ترکیب پروتیئن با کربوهیدرات ها: گردو با کشمش سبز، گردو با عسل، گردو با خرما، مغز خام بادام درختی با عسل یا با خرما.
8- ترفندهای عملی برای رفع کسالت و بی رمقی: باید ماهیچه ها را فعال نگه داری حالت الاستیکش را نگه داری تا زمین گیر نشوی. بهترین دارو پیاده روی آرام در سطح مستوی در هوای آزاد تمیز است به مدت نیم ساعت. 5 دقیقه اول و 5 دقیقه آخر آهسته، 20 دقیقه وسط حالت هروله که یک مقدار عرق کنید. بعد یک دوش آب ولرم بگیرید. خودت را هم با پارچه نخی خشک می کنید.
9- ورزش سبک مثل پیاده روی، دوچرخه سواری آرام، شنا در عمق کم. ضد آسم است و خیل فوائد دیگر از جمله ضد خستگی.
10- نرمش های مناسب سنجیده شده به طور منظم هر روز. چنین نرمش های سبکی با تنفس عمیق باشد که هوای پیرامونت سالم باشد.
11- در محیط های سالم باش. همنشین های سالم داشته باشد. هوای پیرامونت هم سالم باشد.
12- عدم بیکاری. انسان شریف باید مثل رسول الله باشد. در عالم هیچ کره و سیاره و موجود بیکاری نمیبینید. کار صحیح دنیوی و اخروی داشته باشید و دنبال کار جدید دنیوی و اخروی هم باشید.

این مطالب را نیز ببینید!

نقشه جامع تولد فرزند سالم

  بحث تولّد فرزند سالم در طب اسلامی یک بحث بسیار مهمّیست که نیاز است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر