تصفيه هوا و آب در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » متفرقه » طب اسلامی » مطالب مفید و توصیه ها » تصفيه هوا و آب در طب اسلامی

تصفيه هوا و آب در طب اسلامی

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AA%D8%B5%D9%81%D9%8A%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A2%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

نحوه تصفيه هوای منزل در تابستان و زمستان:

شهشهاني مي افزايد: هوای راکد می گندد، هوای گنديده عفونی می شود و هوای عفونی عامل بيماری و سرطان است. بنابراين در درجه اول بايد نخبگان جامعه راه هايی برای کنترل آلودگی هوا در نظر بگيرند اما در خانواده نکته ای که بايد به آن توجه کرد استفاده از آب ولرم در حمام است تا گاز کلر آب در هوا منتشر نشود. همچنين پياز متوسط را رنده کنيد (پيازی که بوی کمتری دارد) و آب آن را بگيريد سپس با نصف ليوان عرق نعناع يا دم کرده رقيق نعناع به اضافه يک چهارم ليوان گلاب مخلوط کنيد. سپس در ۴ ليتر آب جوشيده ميزانی سرکه طبيعي اضافه کنيد که رنگ و بو و طعم آن عوض نشود. سپس مواد اوليه را با آب ترکيب کنيد و در فصل تابستان از بالا روی همه پوشال کولر بريزيد. در زمستان اين محلول را کنار بخاری بگذاريد (تبخير سرد يا نيمه گرم ۴۰ – ۳۵ درجه) به صورت اسپری نيز می توان از آن استفاده کرد.

اين شيوه هوا را گندزدايی مي کند و مانع از ورود ميکروب به خانه می شود و هوا خوش بو ، سبک و نشاط آور مي شود.

اين کار حداقل هر ۳ روز يک بار بايد انجام شود.

راهکار ساده تر برای پاکسازی هوای منزل اين است که يک پياز را قاچ کنيد و شب در ۴ طرف اتاق بگذاريد تا ميکروب ها را به خود جذب کند.

همچنين برای بيرون رفتن از خانه مي توان از ماسک مرطوب که حاوی عرق نعناع و يا محلول های ياد شده باشد، استفاده کرد.
 

نحوه تصفيه آب در منزل:

آبي که مصرف مي کنيم حاوی کلر و عاملي در بروز سرطان است. برای اين که در منزل از آب سالم تری استفاده کنيد، آب را بجوشانيد (بيشتر از يک تا دو جوش نزند) سپس آب را سرد کنيد و به آن ميزانی سرکه طبيعي اضافه کنيد که رنگ، بو و طعم آن تغيير نکند. از اين آب برای مصرف خوراکی، پختن غذا و… می توان استفاده کرد و در زمينه درمان، مصرف نوشيدنی ها و خوراکی ها و… بايد به طور کلی سبک زندگی و تفکر مردم را تغيير داد.

این مطالب را نیز ببینید!

ارتباط خندیدن و گریه کردن با سلامتی

  امروزه معروف است که می‌گویند «بخند تا روان سالم داشته باشی». در عربی می‌گویند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر