توضیح در مورد برخی زخم های بدن – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » متفرقه » توضیح در مورد برخی زخم های بدن

توضیح در مورد برخی زخم های بدن

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%B2%D8%AE%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%86.jpg

 

جوش گاه در بدن است که به سبب بد کاری کبد یا غلظت صفرا یا کم آب خوردن و از آب جوش ولرم یا از آن آب میوه های تازه مانند آب سیب و آب پرتقال، کم استفاده کردن یا از آب کرفس و کاهو و سبزیجات کم تناول کردند و از مواد نشاسته ای زیاد مصرف می کند که در نتیجه دانه های چرکی و التهابی در بدن زیاد می شود و گاه می ترکد و بدن و لباس را کثیف می کند.

گاه فرد عرق سوز می شود و این به سبب آن است که فرد عرق زیادی می ریزد و یا مبتلا به دیابت است و در نتیجه زیاد عرق می کند. عرق زیاد در گرمای زیاد یا بر اثر تحرک زیاد و یا جایی که گرد و غبار و یا دوده زیاد است موجب عرق سوز می شود که پوست بدن تخریب می شود و گاه قارچی می شود.

گاه پوست سر قارچی و زخم می شود در اینجا باید به متخصص مراجعه کرد. کچلی نیز یک نوع بیماری عفونی و واگیر است و پوست سر را زخم می کند. کچلی با طاسی متفاوت است. طاسی ریزش مو است که گاه بر اثر بلوغ و کثرت هورمون مردانه و یا استرس و جوش خوردن رخ می دهد ولی کچلی یک نوع بیماری است، فرد گاه به زخم بستر مبتلا می شود.

گاه و پوست بدنش بر اثر آلرژی، کار در آپاراتی ماشین و سر و کار با روغن و لنت و دیسک و گریس و غیره دچار حساسیت می شود و در نتیجه پوست بدن ترک خورده پوسته شده و به مشکلاتی از این قبیل مبتلا می شود. هم چنین است سر و کار داشتن با وسائل رنگرزی و مشتقات نفتی مانند بنزین و گازوئیل و الکل و رنگ روغنی غیره. اگر دست انسان با روغن و گریس و دوده آلوده شده است و انسان برای وضو می خواهد آنها را پاک کند می تواند مقداری خاک اره ی نرم را در گازوئیل  بریزد و مخلوط کند و دست را با آن بمالد و بعد با صابون و ریکا دست را بشوید.

زخم بستر گاه به سبب استراحت زیاد و کم تحرکی و تماس بخشی از بدن که به چیزی مانند تشک و مبل و صندلی متصل است رخ می دهد. بنا بر این باید بیمار را مقداری حرکت دهند و او را به پشت یا دست راست و چپ بخوابانند و یا کمک کنند تا کمی راه رود. بیمار مزبور باید حدود بیست دقیقه حرکت کند. اگر زخم بستر مزمن شود درمان آن به سختی انجام می شود زیرا گاه عفونت از بافت پوست به عضله و به استخوان و گاه به مغز استخوان می رسد و موجب مرگ بیمار می شود.

این مطالب را نیز ببینید!

درمان زخم بستر در طب اسلامی

  روش طب سنتی: 1- پهن کردن تشک ارزن زیر بیمار. 2- لباس نپوشانید، با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر