طرز تهیه آب جو مباح – فروشگاه طب اسلامی

طرز تهیه آب جو مباح

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D8%A8-%D8%AC%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD.jpg

 

جو به دو دسته تقسیم می شود:

– جو بهاره.

– جو پائیزه.

جو بهاره در بهار کشت می شود و احتیاج به سرمای زمستان ندارد و قبل از زمستان دانه می دهد. در حالی که جو پاییزه در پاییز کشت می شود و احتیاج به سرمای زمستان دارد.

خورد شده و شکسته شده جوی سبوس دار را با پنج برابر آب مخلوط می کنند و با آتش ملایم می جوشانند تا دو پنجم آن باقی بماند و آن را هر روز یا هر هشت ساعت یک بار یک استکان استفاده کنند.
از فوائد آن این است که هم موجب بهبودی سرفه های خشک می شود و هم برای خشونت صدا و گلو مفید است و هم مدر طبیعی است و هم جلاء دهنده معده در نتیجه فرد رودل نمی کند. عطش کاهش را از بین می برد و حرارت های اضافی داخلی را کاهش می دهد (یعنی صفرا بر طبیعی است مانند انار شیرین و آلو و آب غوره) برای رشد مو نیز نافع است و اعضاء و جوارح را تقویت می کنند و پوست را تلطیف می کند و موجب انعطاف پذیری لازم در اعضاء می شود.
جو گیاهی است یک ساله و ارتفاع ساقه آن به شکل استوانه ای است و از چهل تا صد سانتی متر می باشد. برگ هایش متناوب، باریک و دراز است و به رنگ سبز تیره می باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

دمنوش گل سرخ و خواص آن

  ? هر كس ميخواهد بوي پيامبر (صلی الله عليه واله) را استشمام كند، گل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر