طرز تهیه آب جو مباح – فروشگاه طب اسلامی

طرز تهیه آب جو مباح

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D8%A8-%D8%AC%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD.jpg

 

جو به دو دسته تقسیم می شود:

– جو بهاره.

– جو پائیزه.

جو بهاره در بهار کشت می شود و احتیاج به سرمای زمستان ندارد و قبل از زمستان دانه می دهد. در حالی که جو پاییزه در پاییز کشت می شود و احتیاج به سرمای زمستان دارد.

خورد شده و شکسته شده جوی سبوس دار را با پنج برابر آب مخلوط می کنند و با آتش ملایم می جوشانند تا دو پنجم آن باقی بماند و آن را هر روز یا هر هشت ساعت یک بار یک استکان استفاده کنند.
از فوائد آن این است که هم موجب بهبودی سرفه های خشک می شود و هم برای خشونت صدا و گلو مفید است و هم مدر طبیعی است و هم جلاء دهنده معده در نتیجه فرد رودل نمی کند. عطش کاهش را از بین می برد و حرارت های اضافی داخلی را کاهش می دهد (یعنی صفرا بر طبیعی است مانند انار شیرین و آلو و آب غوره) برای رشد مو نیز نافع است و اعضاء و جوارح را تقویت می کنند و پوست را تلطیف می کند و موجب انعطاف پذیری لازم در اعضاء می شود.
جو گیاهی است یک ساله و ارتفاع ساقه آن به شکل استوانه ای است و از چهل تا صد سانتی متر می باشد. برگ هایش متناوب، باریک و دراز است و به رنگ سبز تیره می باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

دمنوش گل سرخ و خواص آن

  ? هر كس ميخواهد بوي پيامبر (صلی الله عليه واله) را استشمام كند، گل …

یک دیدگاه

  1. محمد نقی نژاد

    سلام با تشکر از زحمات اساتید شما در عنوان نوشته اید طرز تهیه ماالشعیر ولی طرز تهیه را توضیح نداده اید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر