مضرات مصرف نوشابه – فروشگاه طب اسلامی

مضرات مصرف نوشابه

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D9%85%D8%B6%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87.jpg

 

خوردن آب میوه های شیمیایی و یا نوشابه های گازدار چون حاوی اسید فسفوریک، گاز کربنیک و شکر و قند بسیار است (یک شیشه و یا یک قوطی از آن با دوازده حبه قند و یا ده قاشق غذاخوری شکر برابری می کند) موجب می شود که کروم بدن کم شود و در مردان تورم پروستات و در زنان تورم دهانه ی رحم ایجاد شود و موجب سوء هاضمه می شود.

هم چنین موجب پوکی استخوان می شود زیرا اسید فسفوریک و اسانس و رنگ های شیمیایی و طعم دهنده و نگه دارنده ی شیمیایی که در این ها وجود دارد حاوی سدیم زیاد است که موجب ازدیاد فشار خون، ایجاد فشار روی کلیه ها، مسمومیت ناشی از فشار خونی بالا می شود که این ها در زن حامله سریع تر خود را نشان می دهد که از عوارض مسمومیت ناشی از فشار خون بالا می توان به خستگی، خواب آلودگی و مانند آن اشاره کرد. هم چنین مانع جذب کلسیم در بدن می شود در نتیجه به پوکی استخوان می انجامد. دیگر این که مصرف نوشابه ها و آب میوه های شیمیایی موجب اضافه وزن می شود که خود عوارض سوء خود را دارد مثلا موجب عوارض قلبی عروقی شده و ضریب سکته های قلبی و مغزی را در فرد افزایش می دهد.

زیاده روی در مصرف آن ها موجب از بین رفتن و کوتاه شدن پرزهای معده می شود. حال تصور کنید که فرد در کنار آن نمک زیاد هم بخورد که این کار مخاط معده را از بین می برد و موجب ازدیاد ضریب سرطان معده می شود. نوشابه های فوق به سبب موادی که در آن است موجب اختلالات کبدی و ایجاد ناراحتی های کبدی می شود.

بنا بر این برای طعام خوردن و اطعام باید مواظب این ریز مغذی ها بود. این ها نه جزء دسته های غذا های اصلی هستند و نه غذا های فرعی.

این مطالب را نیز ببینید!

خواص گوشت گنجشک

  به نام خداوند شافی و معافی خداوند هرچه خلق کرده بی حکمت نیست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر