خواص گل محمدی – فروشگاه طب اسلامی

خواص گل محمدی

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%DA%AF%D9%84-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C.jpg

 

کاشت گل محمدی در ایران پنج برابر دنیا است و حتی از کشور بلغارستان و ترکیه نیز بالاتر است. از گل محمدی فراورده های بسیاری گرفته می شود که از جمله گلاب طبیعی است. برای تهیه ی گلاب طبیعی در سطح وسیع، سی الی چهل کیلو گلبرگ گل محمدی را با سی تا چهل کیلو آب مخلوط می کنند و به همراه آن سه تا چهار کیلو گلاب سنگین اضافه کرده در دستگاه تقطیر به مدت هفت الی هشت ساعت حرارت می دهند که از آن به مقدار پنجاه کیلو گلاب به دست می آید.

اسانس گل محمدی بهترین اسانس است. گلاب طبیعی را باید در دستگاه خاص اسانس گیری ریخت. البته دستگاه اسانس گیری صنعتی فعلا در کشور موجود نیست. این اسانس می تواند پایه انواع عطرها باشد و می تواند به عنوان یک چاشنی و معطر کننده طبیعی در غذاها استفاده شود.

روغن گل محمدی طبع معتدل دارد و برای انواع مزاج ها مفید است. حتی برای بعضی از بیماری های خاص مانند سرسام صفراوی مفید می باشد. ابو علی سینا در کتاب قانون می گوید که برای درمان سرسام صفراوی باید دو کار انجام داد یکی این که سر بیمار را با برگ های میوه تمشک ضماد کرده به او بگویند که گلبرگ های گل محمدی را استشمام کند.

گلبرگ های گل محمدی که خشک شده است را اگر با قند ساییده مخلوط کنند خاصیت ملین دارد. البته فردی که آن را استفاده می کند نباید مبتلا به دیابت باشد.

اگر کسی بلغم غلیظ یا اضافی دارد و یا ادرار و مدفوع او یا عرق و پوست بدن او بدبو است می تواند مخلوط گلبرگ گل محمدی خشک شده را با دوغ شیرین کم چرب بخورد و یا در 24 ساعت یک استکان گلاب طبیعی مصرف کند.

یکی از فوائد گلبرگ های گل محمدی و گلاب طبیعی این است که ضد افسردگی می باشد. خواه افسردگی، درون زا و خواه از نوع عادی باشد. خوردن و بو کردن آن اثر آرام بخشی و ضد افسردگی دارد.

این مطالب را نیز ببینید!

خواص گوشت گنجشک

  به نام خداوند شافی و معافی خداوند هرچه خلق کرده بی حکمت نیست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر