خواص فلفل – فروشگاه طب اسلامی

خواص فلفل

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D9%81%D9%84%D9%81%D9%84.jpg

 

گیاه فلفل هرچند در ابتدا سبب تحریک درد و سوزش پوست می شود ولی به مرور زمان و به تدریج درد را تسکین می دهد.

در مصرف فلفل نباید زیاده روی کرد. یک از خواص فلفل آن است که سیستم قلبی و عروقی و دستگاه گوارش را تحریک و تقویت می کند.
کسانی که مبتلا به دردهای مفصلی ناشی از رطوبت و تجمع مایعات بافتی هستند و یا مبتلا به درد های بافتی هستند که بر اثر سن زیاد یا مزاج بلغمی ایجاد می شود می توانند از فلفل استفاده کنند، چربی خون را نیز کاهش می دهد (مانند شوید و کدو مسمی).
مانع از انعقاد و لخته شدن خون در رگ های خونی می شود و جای گزین مناسبی برای آسپرین هشتاد میلی گرمی می شود. (البته آب، آلو بخارا، زرشک خام، تمشک، ریواس و عناب نیز رقیق کننده ی خون هستند.) دو گرم در شبانه روز کافی است و هکذا یک عدد فلفل تازه.
کسانی که گرفتگی عروق کرونل قلبی ندارند بلکه رگ هایشان سخت و سفت شده است می توانند از فلفل استفاده کنند. (مانند ماهی سفید یا قزل آلا یک یا دو بار در هفته به شکل بخارپز یا شعله ی غیر مستقیم حرارت البته باید توجه داشت که بعد از ماهی نباید خوابید و باید بعد از مصرف آن از خرما و عسل استفاده کرد. ماهی پوکی استخوان را نیز درمان می کند.)
فلفل به عنوان یک مسکن کاربرد دارد و در درمان سینوزیت التهابی مزمن نقش دارد و اگر کسی ناراحتی گوارشی ندارد و یا اگر زن حامله ویار ندارد می تواند برای بیماری فوق از فلفل استفاده کند به این گونه که یک ماه یک قاشق چای خوری از فلفل را در نصف استکان بریزد و بخورد. او تا نیم ساعت مواد زائد مختلفی از بینی اش سرازیر می شود و اشکش نیز جاری می شود و در نتیجه سینوزیت مزمن او خوب می شود.

اگر کسی خشکی مفصل دارد که یا ناشی از تصلب شرایین است و ناشی از کم تحرکی و یا پرخوری و یا ازدیاد سن (مثلا مایع مفصلی اش کم نیست و مبتلا به آرتروز یا سایدگی مفصل نیست و مشکل تجمع کلاف پروتئنی در مفصل و یا جا به جایی دیکس و یا کشک زانو و کشک تاندوم و مینیکس و پارگی آنها در او نیست.) او یک مشت نمک پودر سنگ نمک را با ماهی تابه ریخته با حرارت ملایم کمی تفت می دهد و بعد که داغ شد در یک کیسه ی نخی ریخته درب آن را می ریزد و روی زانو و زیر زانو بگذارد (در حالی که گرم است.) و سه چهار ساعت بگذارد بماند، بعد از آن از پماد گیاهی کَپِکس که پماد فلفل قرمز است استفاده کند و محل را کاملا ماساژ دهد. البته ممکن است فرد حساسیت پوستی داشته باشد که در نتیجه ابتدا مقداری از آن را به ابتدای ساعد بالای مچ دست بمالد و اگر تا دوازده ساعت پوستش دچار مشکلی نشد می تواند از آن استفاده کند. این کار تورم دور مفصل (که ناشی از بیماری نقرس و رسوب اسید اوریک در مفاصل است) را نیز خوب می کند، درد ناشی از دیابت (مخصلا در اندام تحتانی مانند پا و مچ و کف پا).

یکی از عوارض سوء دیابت گردش خون ضعیف در اندام تحتانی است و این که رگ ها حالت تصلب پیدا می کنند و اگر خون خود را رقیق نکنند به زخم های قانقاریا مبتلا می شوند. فلفل درد ناشی از دیابت را خوب می کند.

خانم هایی که به خاطر شرایط خاص پستانشان را بر می دارند، سپس به درد مبتلا می شوند و یا از درد بعد از جراحی رنج می برند می توانند از چندین نوع فلفل مانند فلفل سیاه، سبز، قرمز و سفید استفاده کنند. هم چنین می توانند از کرم های کپکس و یا کپساسین استفاده کنند. کپساسین، ماده ای است که در خود فلفل وجود دارد. این ماده درد ناشی از آرتروز و درد ناشی از التهاب مفصل و رماتیسم مفصلی را تسکین می دهد که باید آن را در محل ضماد کرد.

این مطالب را نیز ببینید!

خواص گوشت گنجشک

  به نام خداوند شافی و معافی خداوند هرچه خلق کرده بی حکمت نیست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر