خواص دارویی و درمانی جو – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » تغذیه و سلامت » خواص و مضرات خوراکی ها » خواص دارویی و درمانی جو

خواص دارویی و درمانی جو

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88-1.jpg

 

کشک الشعیر برای مزاج های گرم و اسهال های صفراوی و کسانی که مشکل انتهایی روده کوچک از نوع زخمی و غیر زخمی و یا اسهال دائمی دارند مفید است.

برای رفع گلو درد اگر کشک الشعیر قرقره شود بسیار خوب است.

جوی سبوس دار برای پائین آوردن چربی بد (کلسترول) خود مفید است.

مالت جو به هضم غذا کمک می کند و سینه را نرم می کند و برای معالجه ی سوء هاضمه مفید است. کسی که غذا را می خورد و چهار ساعت از آن می گذرد و هم چنان آن را هضم نکرده و غذا از معده اش رد نشده است مبتلا به سوء هاضمه می باشد. مالت جو از نان جوی سبوس دار قوی تر است.

خوردن دانه ی جو موجب فرو نشاندن تشنگی می شود.

خوردن آرد جو با شکر طبیعی غذای خوبی برای اطفال و مسکن عطش و التهاب است.

اگر خمیر آرد جوی سبوس دار را بگذارند تا ترش شود و بعد آن را با دوغ حل کنند و یک شب بگذارند بماند و بعد بخورند برای غلیان خون صفراوی و تشنگی مفرط، قی صفراوی و تب های گرم و اسهال صفراوی و خارش شدید بدن مفید است زیرا کبد و طحال را تلطیف کرده کلیه را فعال می کند کما این که برگ کاسنی، شاه تره، کاهو بدون سس نیز همین کار را می کند.

مالت جو در هضم غذا های نشاسته ای بسیار کمک می کند.

نان جو ثقیل الهضم و نفاخ است و برای سرد مزاجان مضر است، سرد مزاجان باید جو را با شکر بخورند و بهتر است از شکر طبیعی استفاده کند. سرد مزاجان اگر جو را بدون شکر که قابض است استفاده کنند ممکن است مبتلا به اسهال و یا درد های دست و پا شوند.

این مطالب را نیز ببینید!

خواص گوشت گنجشک

  به نام خداوند شافی و معافی خداوند هرچه خلق کرده بی حکمت نیست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر