خواص دارویی روغن بنفشه – فروشگاه طب اسلامی

خواص دارویی روغن بنفشه

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%A8%D9%86%D9%81%D8%B4%D9%87.jpg

 

روغن بنفشه و درمان ضربه مغزی:

ضربه‌ مغزی که گاهی در اثر تصادف و گاهی سقوط و امثال این‌ها اتفاق می‌ افتد، در طب امروزی درمان خاصی ندارد و تنها با استراحت و ترمیم خود بدن درمان صورت می‌ گیرد ولی در طب اسلامی درمان عاجل و مؤثر وجود دارد و آن روغن بنفشه است.

برای استفاده باید هر شب در هر بینی دو قطره ریخته شود و این کار تکرار شود، بسیار تجربه‌ شده که افرادی در اثر ضربه‌ مغزی به کما رفتند و با این روش خیلی زود چشم باز کردند و درمان شدند.

 

روغن بنفشه و درمان انواع سردرد و میگرن:

یکی از درمان های سردرد در طب اسلامی استفاده از روغن بنفشه پایه کنجد است، ازآنجا که روغن کنجد خود داروی سردرد است و روغن بنفشه هم داروی سردرد است، اگر روغن بنفشه پایه کنجد باشد از دو جهت برای درمان سردرد مفید خواهد بود.

 

روغن بنفشه بهترین درمان تب:

 این روش بهترین درمان و درمان فوری تب است، حتی سخت‌ ترین حالت تب که بیمار تبش مقاوم است و درمان نمی‌ شود و درمان این است که کاسنی تازه را بگیرید و له کنید، و روغن بنفشه پایه زیتون روی آن بریزید و با آن مخلوط کنید، و روی پیشانی بیمار بمالید، در کمتر از پنج دقیقه تبش تسکین می‌ یابد، اگر کاسنی تازه نباشد، کاسنی خشک را آسیاب کنید و با روغن بنفشه پایه زیتون مخلوط کنید و روی پیشانی بیمار بمالید، البته کاسنی تازه باشد بهتر است و اثرش بیشتر است، نکته دیگر این که کاسنی را چه تازه و چه خشک باشد نباید شست، چون یک قطره از بهشت هر روز صبح بر برگ آن می‌ ریزد و آن قطره درمان است، حتی مصرف کردن و خوردن آن نیز باید بدون شستن باشد، این دارو علاوه بر تب برای میگرن هم مفید است، کسانی که مبتلا به میگرن هستند و همیشه از مسکن استفاده می‌ کنند بهتر است به جای قرص‌های شیمیایی که ضرر دارد از این روش استفاده کنند.

 

درمان ضعف مغز ذهن و فراموشی با روغن بنفشه:

از اموری که در روایات برای زیادشدن مغز آمده، روغن مالیدن است. در روایات روی این مسئله بسیار تأکید شده و پیامبر (ص) به این امر مقید بود تا جایی که کسی سراغ پیامبر (ص) را می‌ گرفت و به او گفتند کسی که موهایش مرتب است و روغن مالیده، او پیامبر (ص) است. لازم به ذکر است که این کار برای وضو مشکلی ایجاد نمی‌کند، هم چنین تنها زدن روغن به موها کفایت می‌کند و لازم نیست چند دقیقه ماساژ داده شود.

امیرالمؤمنین (ع) می‌ فرمایند: «روغن پوست را نرم می‌ کند و نیروی مغز را زیاد می‌ کند و مجاری آب (مجاری عرق یا خون یا هر دو) را آسان می‌ کند».

خب همان طور که گفته شد این روغنی که مغز را زیاد می کند و نیروی مغز را زیاد می کند درمان آسیب های مغزی نیز می باشد و بسیار مجرب است.

در روایت آمده:

«روغن‌ مالی در شب، در رگ‌ ها جریان پیدا می‌ کند». و هم چنین آمده که راه بسته‌ شده (گرفتگی‌ ها) را باز می‌ کند.

 

نکاتی درباره روغن بنفشه:

درباره روغن بنفشه نکاتی وجود دارد یکی این که بهترین بنفشه، بنفشه خراسان است، امام صادق (ع) به اهل خراسان می‌ فرمایند: «از ناحیه شما چیزی به ما نرسیده که از بنفشه بیشتر دوست داشته باشم». بنفشه خراسان کم است و در درجه دوم بنفشه شمال است.

 

روش درست کردن روغن بنفشه:

متأسفانه روغن بنفشه‌ ای که در بازار موجود است یا تقلبی است یا کیفیت آن پایین است از این‌ رو اگر از آن‌ ها استفاده کنید ممکن است اثر نکند و بهتر است که خودتان آن را درست کنید، برای تهیه روغن بنفشه، بنفشه را در ظرفی (ترجیحاً) شیشه‌ ای قرار دهید و روی آن روغن کنجد ریخته تا جایی که روی گل‌ ها برسد، یک ماه آن را بگذارید، می‌ توان آن را پشت شیشه در معرض نور (غیرمستقیم) آفتاب قرار داد و هر چند روز آن را تکان داد تا مواد آن خوب جا به جا شود، پس از یک ماه می‌توان روغن را صاف کرد و اگر بخواهیم روغن بهتری داشته باشیم باید دوباره در آن گل بریزیم و یک ماه بگذاریم و اگر ده ماه این کار را انجام دهیم روغن بنفشه به‌دست‌آمده بسیار عالی و مؤثر در درمان انواع بیماری‌ها است. بهتر است در تهیه روغن بنفشه از گل نیمه‌ خشک استفاده شود و بدون ساقه باشد زیرا اگر تر باشد کپک می‌ زند و اگر خشک باشد مواد آن دیر جذب می‌ شود، دقت شود که از آتش (حرارت) و نور مستقیم آفتاب نباید استفاده کرد. روغن بنفشه علاوه بر سر درد برای سینوزیت و آسیب مغز (ضربه‌ مغزی) درمان است.

اگر گل بنفشه قبل از این که کاملاً خشک شود و به حالت نیمه‌ خشک در روغن ریخته شود اثرش بیشتر است، هم چنین اگر گل را نیم کوب کنند بهتر است و حجم آن کم می‌ شود، اگر هرماه گل‌ ها عوض شود تا ده ماه این روغن بنفشه واقعاً معجزه خواهد بود، البته حداقل دو ماه باید گل بنفشه در روغن ریخته شود.
روش تهیه به‌ طورکلی چنین است که گل را در ظرفی شیشه‌ ای ریخته سپس روغن‌ زیتون یا روغن کنجد روی آن می‌ ریزیم تا روغن روی گل‌ ها برسد و در ظرف را محکم می‌ بندیم و می‌ توان پشت شیشه را در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار داد و هر دو سه روز شیشه را خوب تکان می‌ دهیم تا مواد گل‌ ها خوب وارد روغن شود، بعد از یک ماه روغن بنفشه آماده است ولی بهتر است که هرماه روغن را صاف کنند و گل تازه در آن بریزند تا به ده ماه برسد یا حداقل دو ماه این کار را بکنند.

 

دیگر درمان ها با روغن بنفشه:

مفید برای زخم حجامت، لک بزرگ درقسمتی ازبدن، پوست پوست شدن صورت.

طریقه مصرف: به همان قسمت ازبدن مالیده شود.

 

خشکی لب، سردرد:

طریقه مصرف: به ابرو مالیده شود.

 

ترک دست وپا، خشکی دست وصورت:

طریقه مصرف:چندقطره شب درناف ریخته شود.

 

پایین آوردن تب به صورت اورژانسی:

طریقه مصرف: با پودرکاسنی مخلوط و به پیشانی مالیده شود.

 

درمان مشکلات مو با روغن بنفشه:

ریزش مو، موخوره، شوره سر، تقویت مو، پیش گیری ازآفتاب سوختگی، سفیدمو.

طریقه مصرف:

خانم ها: هرشب به موهایشان بمالند.

آقایان: هفته ای یک الی دو مرتبه.

 

روایات مربوط به مبحث روغن بنفشه:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «ما یأتینا من ناحیتکم شئ أحب إلینا من البنفسج».

«چیزی محبوب‌ تر از بنفشه از ناحیه شما (خراسان) به ما نرسیده‌ است».

پیامبر (ص) می‌ فرمایند: «علیکم بدهن البنفسج ، فإن له فضلاً على الأدهان کفضلی على سائر الخلق».

«بر شما باد روغن بنفشه، زیرا برتری روغن بنفشه بر دیگر روغن‌ ها مانند برتری من بر دیگر مردمان است».

«لو یعلم الناس ما فی البنفسج لحسوه حسوا».

«اگر مردم می‌ دانستند که در روغن بنفشه چه خاصیتی دارد همانا آن را می‌ خوردند».

 

توضحات و خرید روغن بنفشه پایه کنجد (کلیک کنید)

توضحات و خرید روغن بنفشه پایه زیتون (کلیک کنید)

روش تهیه روغن بنفشه (کلیک کنید)

این مطالب را نیز ببینید!

خواص گوشت گنجشک

  به نام خداوند شافی و معافی خداوند هرچه خلق کرده بی حکمت نیست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر