خواص ترب و تربچه – فروشگاه طب اسلامی

خواص ترب و تربچه

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A8-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DA%86%D9%87.jpg

 

طبع ترب گرم است و ترب، محرک می باشد و دارای خواص اسپکتورانت است. ضد اسکوربوت و ضد کمخونی است و محرک کبد و کیسه ی صفرا است و تقویت کننده ی دستگاه تنفسی است. هضم کننده و آرامش بخش است و کمبود مواد معدنی بدن را بر طرف می کند. در رفع بیماری های دهان و پیوره  لثه مؤثر است.

آب تربچه گرفتگی کبد را رفع می کند و ضد سنگ صفرا است و آلرژی ها و خارش های پوستی، کهیر، یرقان و سرفه های خشک را بر طرف می کند. مصرف آن به افرادی که ریه های آن ها حالت بلغمی دارد و در آن مایع اضافی جمع شده است، توصیه می شود زیرا ضد موکوس می باشد.

آب ترب سیاه بهتر است ولی به شرط این که ناراحتی غیر عضوی معده در فرد وجود نداشته باشد مثلا معده اش سرسوزه نداشته باشد. آب ترب سیاه برای درمان سرفه های رطوبی که گاه توأم با خلط اضافی است مفید می باشد. آب سیب بعد از غذا نیز برای این منظور مفید است و تربچه را باید به همراه غذا خورد. ادرار را زیاد می کند. موجب دفع سنگ مثانه می شود. (مانند عرق طبیعی خارشتری).

آب تربچه جهت رفع سنگ کلیه بسیار مفید است و موجب پیش گیری سنگ می شود و بهتر است تربچه را با غذا و سیاه دانه را بعد از غذا مصرف کرد.

آب تربچه اگر به طور عادی مصرف شود خاصیت پاک کنندگی و نرم سازی بدن (مخصوصا در مخاط های بینی، سلول ها، مجاری معده کیسه ی صفرا، کبد، روده ها و ریه ها) را دارد و برای معالجه ی رماتیسم مؤثر است.

آب تربچه را باید با سایر میوه ها یا آب میوه های طبیعی یا سبزیجات مصرف کرد. تربچه را نباید به تنهایی مصرف کرد چون تربچه و آب آن طعم تندی دارد. بهتر است تربچه را با برگ های سبز آن آب بگیرند.

ترب مانند اناب با عسل برای دفع سنگ صفرا و کلیه مفید است. این مانند انگور می ماند.

ترب برای درمان نقرس و رماتیسم مفید است. انگور ضد نقرس است و هکذا انجیر در صبح ناشتا و مصرف سبزی کاسنی. مجامعت با شکم پر موجب چند نوع بیماری می شود که یکی از آن ها نقرس است.

این مطالب را نیز ببینید!

خواص گوشت گنجشک

  به نام خداوند شافی و معافی خداوند هرچه خلق کرده بی حکمت نیست و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر