علت حرام بودن گوشت خوک – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » تغذیه و سلامت » حرام و حلال » علت حرام بودن گوشت خوک

علت حرام بودن گوشت خوک

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D8%AE%D9%88%DA%A9.jpg

 

روایت داریم: «حرم الخنزير لأنه مشوه جعله عز وجل عظة للخلق و عبرة وتخويفا ودليلا على ما مسخ على خلقته ولان غذاءه أقذر الأقذار».

«خوک حرام شده است؛ چون چهره اش زشت شده است. و آن را موعظه و عبرت و ترسی برای مردم قرار داده است و دلیل بر مسخ شدن آن است. و چون تغذیه ان کثافات است».

اشکال: شاید کسی بگوید خوک مسخ نشده است و بقیه مسوخ شده اند. بنده می گویم که خودش مسخ شده است و این ها فرزندان آن ها هستند و خوک سرشار از کثافت است.

نکته اول: اگر در اصل این طور بود اشکالی نداشت مشوه به چیزی می گویند که دگرگون شده است پس انسان بوده و زشت شده است.

نکته دوم: عبارت «لان غذاءه أقذر الأقذار» یک قانون هست که انسان هر حیوانی که خواست گوشتش را بخورد، باید به غذای آن حیوان نگاه کند. اگر غذایش خوب است، گوشت آن حیوان خوب است. می توان گوشت ها را درجه بندی کرد. خوک نخورید، چون غذای کثافت است. مدفوع انسان و حیوان را می خورد. و به همین جهت گوشتش حرام است. درباره مرغ می گویند: خوک پرندگان است. بخاطر غذایش است که می گویند. چون همه چیز را می خورد. کرم و پرندگان. ولی کبوتر بر خلاف مرغ است. فقط گندم می خورد. و گندم های سالم و تمیز را می خورد. به همین جهت بهترین گوشت، گوشت کبوتر است. مرغ در درجات بعدی است. بوقلمون غذایش از مرغ تمیز تر است. اگر مرغ فقط گندم یا جو بخورد، گوشت بهتری خواهد داشت. روایت داریم که بهترین گوشت ها، گوشت کبوتر است که یک دختر جوانی از قبیله ای با باقی مانده نانش، تغذیه اش داده است. برای خیلی از بیماری ها درمان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر