نکته ای در مورد سرفه – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / علت بیماری ها / نکته ای در مورد سرفه

نکته ای در مورد سرفه

نکته ای در مورد سرفهReviewed by محمد هادیزاده on Sep 28Rating: 5.0نکته ای در مورد سرفهنکته ای مهم در رابطه با سرفه که یک امر و مهم و حیاتی در طب اسلامی به حساب می آید. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D9%81%D9%87.jpg

 

روایتی از پیامبر (ص) که می فرماید: «ولا تكرهوا السعال فإنه أمان من الفالج».

«از سرفه بدتان نیاید، زیرا ایمنی از فلج شدن و سکته مغزی است».

سرفه را نباید درمان کرد.

دو نوع سرفه داریم:

1- ویروسی.

2- سرفه ای که بخاطر التهاب ریه است، که درمانش خوب است و سرفه ای است که به خاطر مشکل در قلب است که نباید درمان کرد.

اگر امروزه سکته مغزی و فلج شدن زیاد شده است، به خاطر این است که سرفه را درمان می کنند. زیرا زمینه ابتلا به فلجی و سکته مغزی را فراهم می کند.

روایتی داریم که پیامبر (ص) می فرماید:

«لا تكرهوا أربعة فإنها لأربعة: لا تكرهوا الزكام فإنه أمان من الجذام، ولا تكرهوا الدماميل فإنها أمان من البرص، و لا تكرهوا الرمد فإنه أمان من العمى، و لا تكرهوا السعال فإنه أمان من الفالج».

«از چهار چیز بدتان نیاید؛ از سرما خوردگی بدتان نیاید، زیرا ایمنی از بیماری جزام است و از جوش بدتان نیاید، زیر ایمنی از پیسی است و از رمد (التهاب چشم) بدتان نیاید، زیرا ایمنی از کوری است و از سرفه بدتان نیاید، زیرا ایمنی از فلج شدن و سکته مغزی و (ام اس) است».

اگر میبنید که ام اس، زیاد شده است، شاید به خاطر درمان سرفه است. چون ام اس، نوعی فلجی است. علل متفاوتی دارد، یکی از عللش همین نانی هست که روی آهن می پزند.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

توضیح در مورد پوکی استخوان

توضیح در مورد پوکی استخوانReviewed by محمد هادیزاده on Oct 8Rating: 5.0توضیح در مورد پوکی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *