علائم بیماری برونشیت – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / معرفی بیماری / علائم بیماری برونشیت

علائم بیماری برونشیت

علائم بیماری برونشیتReviewed by محمد هادیزاده on Oct 2Rating: 5.0علائم بیماری برونشیتعلائم بیماری برونشیت، طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%B4%DB%8C%D8%AA.jpg

 

برونش همان حبابچه ریه است و ایت به معنای التهابی است که به دو صورت حاد و مزمن رخ می دهد. برونش محل عبور هوا از نای به ریه ها می باشند. برونشیت حاد بیشتر در کودکان و در افراد سال خورده دیده می شود.

علائم بیماری برونشیت:
1- تب.
2- درد سینه.
3- بی حالی.
4- ضعف عموی.
5- سرفه خلطی و گاه غیر خلطی و گاه مکرر و گاه غیر مکرر.

طول دوره ی این بیماری معمولا ده روز می باشد و رد بعضی موارد گاه تا چند هفته به طول می انجامد و این در صورتی است که از بعضی خوردنی ها مانند سرخ کردنی، شوکولات، کاکائو، نسکافه، غذا و آب سرد، عدم پوشیدن لباس مناسب در فصول سرد و یا سرد و خشک و یا تردد در جا هایی که دارای گرد و خاک و دوده ی زیادی است اجتناب نکرده باشد.

گاه نیز بدن فرد ضعیف است که بعد از آن که به برونشیت مبتلا می شود موجب می شود که ضعف بدن او بیشتر شود.

با مصرف عسل رقیق شده و آب سیب و آب شلغم و آب زردک می توان درصد برونشیت را کاهش داد.

علت پیدایش برونشیت گاه باکتری است و گاه عامل آن ویروسی می باشد. اگر علت آن باکتریایی باشد در پزشکی جدید آنتی بیوتیک هایی را تجویز می کنند ولی اگر ویروسی باشد آنتی بیوتیک ها هیچ نقشی در درمان ندارند.

برونشیت مزمن در افراد میان سال و مسن دیده می شود که در صورت ادامه یافتن، به برونشیت حاد منجر می شود. این برونشیت گاه بر اثر استنشاق تدریجی گرد و غبار و مصرف انواع دخیانیات، مواد افیونی و یا قرص های هورمونی رخ می دهد. در برونشیت مزمن علاوه بر علائم فوق، تنگی نفس (آسم) و سرفه های همراه با خلط نیز وجود دارد.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

علائم شایع سرطان ریه و درمان آن

علائم شایع سرطان ریه و درمان آنReviewed by محمد هادی زاده on Oct 6Rating: 5.0علائم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *