توضیح در مورد آندروژن – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / معرفی بیماری / توضیح در مورد آندروژن

توضیح در مورد آندروژن

توضیح در مورد آندروژنReviewed by محمد هادیزاده on Sep 25Rating: 5.0توضیح در مورد آندروژنتوضیح در مورد آندروژن در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%86.jpg

 

به مجموعه ی هورمونی جنسی مردانه آندروژن می گویند. این هرومون ها سبب و ایجاد کننده ی ویژگی های خاص مردانه است. این هورمون ها عمدتا از بیضه ها ترشح می شوند و مقدار کمی از آن ها از غده های فوق کلیوی ترشح می شود.
در زنان و دختران هورمون های خاص، از تخمدان ها ترشح می شود. هورمون های مردانه به مقدار بسیار کمی در زنان وجود دارد.
آندروژن ها موجب صفات مردانه مانند درآوردن ریش و سبیل، کلفت شدن صدا هنگام بلوغ و درشت شدن عضلات و استخوان ها می شود.
در زنان اگر یائسگی طبیعی رخ دهد باید در زن های غیر سیده پنجاه سالگی به بعد و در سیده از شصت سالگی به بعد اتفاق افتد.
گاهی یائسی زودرس است که علل مختلفی دارد مثلا در سنین 30 هم گاه رخ می دهد. یکی از علت های آن تأخیر در سن ازدواج و یا مصرف کافئین زیاد است که در چای غلیظ، چای مانده، قهوه، نسکافه، کاکائو، شکلات و مانند آن یافت می شود. کافئین علاوه بر این، موجب گرفتگی عروق کرونل قلب، لجن صفراوی و سنگ های صفراوی و آنفلونزا و تحریکات بیشتر در آبریزش بینی و کیست در تخمدان می شود. کیست موجب عقیم شدن می گردد. از دیگر عوارض کافئین این است که هورمون های مردانه در آن ها زیاد می شود در نتیجه صدایشان کلفت شده و صورت و بدنشان موی ضخیم در می آورد.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

علائم شایع سرطان ریه و درمان آن

علائم شایع سرطان ریه و درمان آنReviewed by محمد هادی زاده on Oct 6Rating: 5.0علائم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *