بیماری آرتریدرماتوئید – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » علت بیماری ها » بیماری آرتریدرماتوئید

بیماری آرتریدرماتوئید

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF.jpg

 

آرتوپدی واژه ای است که در آن (آرتو) به معنای صاف کردن و (پدی) به معنای اطفال است. بعضی از کودکان به دلیل نرم شدن استخوان، پایشان پرانتزی می شود و متخصص آرتوپدی آن را صاف می کند و بعد این واژه اصطلاح برای متخصص استخوان شده است. این اصطلاح حدود 250 سال قبل برای این منظور وضع شده است.
گاه پا بر اثر پیچ خوردگی مچ پا و یا کشش بیش از اندازه (مانند پرت شدن و گیر کردن مچ پا در نردبان) و یا تصادف پا رگ به رگ می شود. در اینجا رادیو گرافی از پا به صورت تمام رخ یا نیم رخ (از بغل) انجام می شود تا لیگمان های پا بررسی شود. اگر فقط کشیده شده باشد علائم آن درد و تورم است که با بانداژ، گچ گرفتن و امثال آن، آن را مداوا می کنند.

نویسندگان، تایپست ها بیشتر مبتلا به این بیماری می شوند و باید بعد از مدتی به خود استراحت دهند. هم چنین معلمین که دیکته می گویند باید بعد از مدتی مکث کند تا بچه ها استراحت کنند. ابتلای طولانی مدت به بیماری آرتریت موجب تغییر شکل مفصل ها می شود.
برای رفع درد قرص ها و کپسول هایی شیمیایی مانند دیکلوفناک، ایندومتاسین، پروکسیکام، بروفن، ناپروکسن و مانند آن تجویز می شود. که البته همه ی آن ها عوارض دارد و گاه از داروهای کورتون دار مانند پِردِنیزولون استفاده می کنند که صفرا را غلیظ کرد و موجب لجن صفراوی می شود گاه به پوکی استخوان نیز می انجامد.
فرد مبتلا به آرتریدرماتوئید گاه احساس می کند که دردش کمتر شده است و گاه احساس می کند که بیشتر شده است و این به سبب مراعات کردن و عدم مراعات کردن است. فیزیوتراپی، کشش عضلات، کاهش فشار بر روی مفصل کم کردن استفاده از پله و مانند آن، گاه این بیماری چنان پیشرفت می کند که پزشک مجبور به تعویض مفصل می شود.
با یک سری حرکات کششی می توان کشش تاندون ها و لیگمان ها را بیشتر کرد تا حالت الاستیک قبلی خود را پیدا کنند و در نتیجه به درد مبتلا نشوند. مثلا درد های ناشی از خشکی مفصل و تاندون ها را می توان این گونه درمان کرد که پا را کشید و نوک انگشتان پا را به عقب کشید.

این مطالب را نیز ببینید!

علائم اولیه بیماری حصبه

  حصبه، به آن تب روده و تیفوئید می گویند که یک نوع عفونت باکتریایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر