علل پیدایش اضطراب – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / علت بیماری ها / علل پیدایش اضطراب

علل پیدایش اضطراب

علل پیدایش اضطرابReviewed by محمد هادیزاده on Sep 27Rating: 5.0علل پیدایش اضطرابعلل پیدایش اضطراب در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%84%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B6%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%A8.jpg

 

گاه اضطراب به سبب تربیت غلط است که فرد با حالت تهاجمی و پرخاش بزرگ ترها مواجه می شود و یا دچار تحقیر و توهین می شود. بنا بر این فرزند دائما در حال اضطراب به سر می برد.

گاه علت آن، استرس ها و فشارهای روانی خفیف و یا متوسط و شدید روانی است که گاه در شغل های مختلف وجود دارد و فرد نیز آمادگی قبول آن شغل را ندارد. مثلا برای او فرهنگ سازی نشده است که چگونه با آن شغل کنار آید. مخصوصا کسانی که با افراد مختلف سر و کار دارند مانند معلم، مراجع، مبلغین و مانند آن. انسان باید بداند که وظیفه  افراد این است که در مورد امر به معروف و نهی از منکر فقط تذکر دهند و لازم نیست حتما افراد را ملزم به رعایت قوانین کنند.

بزرگ ترها و کسانی که در رأس امور هستند باید در مورد افراد زیرمجموعه  خود استعداد یابی کنند یعنی بدانند که استعداد هر کس در چه زمینه ای است و بعد او را در همان بخش به کار گیرند و از او به مقدار توان و استعدادش انتظار داشته باشند. این کار موجب می شود که ضریب استرس و اضطراب در افراد کاهش یابد.

از دیگر عوامل ایجاد اضطراب، وجود بیماری های مانند بیماری های صعب العلاج است. یعنی دیابت، چربی خون، انواع سرطان ها، بیماری های قلبی و سایر بیماری های برگشت پذیر در فرد ایجاد شود. این ها در فرد ایجاد فشار روانی و دلهره می کنند.

از دیگر عوامل اضطراب، وجود آلودگی های صوتی مانند صدای تلویزیون و رادیوهای بلند و مانند آن باشد و افراد با صدای بلند با هم صحبت کنند. بنا بر این کسانی که در محیط پر سر و صدا و یا شلوغ کار می کنند دارای اضطراب بیشتری هستند. هم چنین است راننده ی قطار بودن، آهنگر، نجار و مانند آن.

ایجاد مشکلات معیشتی مانند درآمد کم، اجاره نشینی و یا بی خانمان شدن و یا کسانی که مبتلا به زلزله، سیل مانند آن می شوند از عوامل اضطراب است.

یکی از چیز هایی که موجب رفع اضطراب می شود ایجاد ازدواج شرعی و قانونی است زیرا اگر ضریب ازدواج پائین آید، ضریب اضطراب بالا می رود. از این رو از عوامل ایجاد اضطراب، طلاق است.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

توضیح در مورد پوکی استخوان

توضیح در مورد پوکی استخوانReviewed by محمد هادیزاده on Oct 8Rating: 5.0توضیح در مورد پوکی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *