علل پیدایش اضطراب – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » علت بیماری ها » علل پیدایش اضطراب

علل پیدایش اضطراب

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%84%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B6%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%A8.jpg

 

گاه اضطراب به سبب تربیت غلط است که فرد با حالت تهاجمی و پرخاش بزرگ ترها مواجه می شود و یا دچار تحقیر و توهین می شود. بنا بر این فرزند دائما در حال اضطراب به سر می برد.

گاه علت آن، استرس ها و فشارهای روانی خفیف و یا متوسط و شدید روانی است که گاه در شغل های مختلف وجود دارد و فرد نیز آمادگی قبول آن شغل را ندارد. مثلا برای او فرهنگ سازی نشده است که چگونه با آن شغل کنار آید. مخصوصا کسانی که با افراد مختلف سر و کار دارند مانند معلم، مراجع، مبلغین و مانند آن. انسان باید بداند که وظیفه  افراد این است که در مورد امر به معروف و نهی از منکر فقط تذکر دهند و لازم نیست حتما افراد را ملزم به رعایت قوانین کنند.

بزرگ ترها و کسانی که در رأس امور هستند باید در مورد افراد زیرمجموعه  خود استعداد یابی کنند یعنی بدانند که استعداد هر کس در چه زمینه ای است و بعد او را در همان بخش به کار گیرند و از او به مقدار توان و استعدادش انتظار داشته باشند. این کار موجب می شود که ضریب استرس و اضطراب در افراد کاهش یابد.

از دیگر عوامل ایجاد اضطراب، وجود بیماری های مانند بیماری های صعب العلاج است. یعنی دیابت، چربی خون، انواع سرطان ها، بیماری های قلبی و سایر بیماری های برگشت پذیر در فرد ایجاد شود. این ها در فرد ایجاد فشار روانی و دلهره می کنند.

از دیگر عوامل اضطراب، وجود آلودگی های صوتی مانند صدای تلویزیون و رادیوهای بلند و مانند آن باشد و افراد با صدای بلند با هم صحبت کنند. بنا بر این کسانی که در محیط پر سر و صدا و یا شلوغ کار می کنند دارای اضطراب بیشتری هستند. هم چنین است راننده ی قطار بودن، آهنگر، نجار و مانند آن.

ایجاد مشکلات معیشتی مانند درآمد کم، اجاره نشینی و یا بی خانمان شدن و یا کسانی که مبتلا به زلزله، سیل مانند آن می شوند از عوامل اضطراب است.

یکی از چیز هایی که موجب رفع اضطراب می شود ایجاد ازدواج شرعی و قانونی است زیرا اگر ضریب ازدواج پائین آید، ضریب اضطراب بالا می رود. از این رو از عوامل ایجاد اضطراب، طلاق است.

این مطالب را نیز ببینید!

علائم اولیه بیماری حصبه

  حصبه، به آن تب روده و تیفوئید می گویند که یک نوع عفونت باکتریایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر