التهاب کبد – فروشگاه طب اسلامی

التهاب کبد

 

در حدیثی که از احوال حزقیل نبی (علیه السلام) بیان شده است ایشان به سبب ترک اولایی که انجام دادند به التهاب کبد مبتلا شد. پس نزد خداوند خاکساری و تواضع کرد و روی خاکستر نشست و دعا کرد تا درمان شود. پس خدا به او وحی کرد که شیره انجیر را از خارج به کبد خود بمالد. پس ایشان انجام داد و درمان شد.

در این حدیث چند نکته قابل توجه وجود دارد:

  1. وقتی خداوند شخصی را مبتلا می کند در واقع خواسته او را متذکر کند که اگر رفتار نا به جایی داشته است اصلاح کند.

  2. اظهار خشوع و استغفار و دعا که عوامل معنوی هستند، در درمان نقش مهمی دارند و حتی راه را برای بیماری های صعب العلاج و لاعلاج باز می کند.

  3. همان گونه که درد و بیماری از جانب خدا است، درمان هم از جانب خداوند است حتی اگر به نظر ما عجیب و دور از ذهن بیاید.

تذکر: چگونگی درمان التهاب کبد با شیره انجیر به این شکل است که اگر شاخ یا برگ یا حتی دم میوه انجیر که به آن متصل است را جدا کنیم، مایع سفید رنگی خارج می شود که شبیه شیر است. اگر کسی التهابی در کبد داشته باشد و کبد بزرگ و دردناک شده باشد می توان این شیر را پایین دنده های طرف راست خود، در محل درد بمالیم. چندین بار این را تکرار کند تا درمان شود.

این مطالب را نیز ببینید!

درمان زخم کبد در طب اسلامی

  الإمام الباقرعلیه‏ السلام – فی حِزقیلَ النَّبِیِّ علیه‏السلام: خرَجَت قَرحَةٌ عَلى کَبِدِهِ فَآذَتهُ فَخَشَعَ …

2 دیدگاه‌ها

  1. حمید حمیدی

    با سلام و خدا قوت . سوالی داشتم از خدمت شما بزرگوار … یکی از نزدیکانم مشکل پوستی دارد بدین صورت که قسمت هایی از پوست بدنش بی رنگ و یا همان به رنگ سفید در آمده است. آیا در طب اسلامی درمانی برای این مشکل وجود دارد یا خیر ؟ اگر ممکن است راهنمایی کنید که چگونه باید اقدام کنیم؟ با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر