راهکار های شفاف شدن پوست – فروشگاه طب اسلامی

راهکار های شفاف شدن پوست

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA.jpg

 

برای شفاف بودن پوست، روشن شدن پوست و اخراج سموم از پوست باید پانزده کار انجام داد و از همه مهتر روزه شرعی گرفتن است، روزه حتی قلب را نیز رقیق می کند.

1- هم چنین باید صبح ناشتا در غیر ماه رمضان خوردن هفت عدد گلنار وحشی به همراه یک تا دو لیوان انار شیرین.
2- در صبح ناشتا خوردن آب هویج زرد و ماساژ ملایم پوست با آن. (ویتامین آی بسیار زیاد موجود در آن برای پوست مفید است. البته ویتامین بی، سی و دی و ای هم برای پوست لازم است.)
3- وسط روز و شب (یا بین افطار و سحر) یک تا دو لیوان آب انگور.
4- به همراه ناهار (یا وسط افطاری) مصرف یک عدد پرتقال شیرین.
5- خوردن لیمو شیرین وسط شام (یا وسط سحری).
6- به همراه ناهار یا شام (یا به همراه افطار و سحر) کاهو بدون سس مصرف شود.
7- انار شیرین یا رب آن عصرانه یا بعد از شام و عصرانه یا سحر به همراه هفت عدد گلنار وحشی. (انار شیرین علاوه بر شفافیت پوست برای زیادی اسپرم و جهش آن و ازدیاد شیر مادر نیز مفید است.) تخم قرطم نیز برای اسپرم و شفافیت پوست مرد مفید است. (روغن زیتون به همراه غذا یا ارده ی مایع مخلوط با عسل نیز برای زنان مفید است).
8- ماساژ دادن پوست در جایی که کک و مک و یا جوش قهوه ای دارد با جوشانده ی آویشن/
9- مالیدن محل با سرکه ی طبیعی سیب و این که صبر کند خشک شود و بعد استحمام کند. با این کار برجستگی ها پوست که ناشی از تجمع مواد زائد زیر آن است از بین می رود زیرا منافذ و غدد چربی و عرق در پوست باز می شود و بخشی از سموم بدن تخلیه می شود.
10- نباید لیف و کیسه را بر صورت کشید بلکه باید کف دست را صابونی و یا شامپویی کرد و بر صورت کشید.
11- نباید صورت را با حوله یا دستمال هرچند بهداشتی باشد خشک کرد. مخصوصا بعد از وضو و یا غسل و باید گذاشت که خودش خشک شود.
12- نباید زیاد رو به آفتاب نشست. در روایت است که باید پشت به آفتاب نشست. بدن در بیست و چهار ساعت، پانزده دقیقه به آفتاب احتیاج دارد که دچار کمبود ویتامین دی نشود که کمبود آن موجب پوکی استخوان و تنگی نفس می شود. هم چنین موجب بعضی از اقسام لرزها می شود. برای نشستن در نور آفتاب باید با لباس (یا زیر پوش سفیدو روشن) پشت به آفتاب نشست.
13- غذاهای مانده، چربی با ترانس بالا مانند روغن اشباع، روغن پالم، سرخ کردنی، اسانس های شیمیایی، نوشابه، آب میوه های شیمیایی، روغن هیدروژنه، روغن جامد، کافئین زیاد مانند چای، قهوه، شکلات، کاکائو و نسکافه نباید مصرف کرد. زیرا مصرف زیاد کافئین موجب تپش قلب می شود و موجب گرفتگی عروق قلب و لجن صفراوی می شود و موجب فقر آهن می شود و به سرگیجه و تهوع می انجامد. حتی گاه به پوکی استخوان کشیده می شود.
14- آب آشامیدنی یا آب جوش ولرم را باید با عسل گون مصرف کرد.
15- در اول غذا و آخر آن کمی نمک استفاده کرد که نمک دریا باشد و یا پودر سنگ نمک. این موجب می شود که انسان به کک و مک پوستی دچار نشود. البته سنت معصومین این بوده است که در اول غذا مختصری از سرکه ی طبیعی استفاده می کردند. مثلا نان را اندکی در سرکه زده میل کنند البته غذا باید بی نمک یا کم نمک باشد. هم چنین باید کم ادویه و کم چرب باشد. در بیست و چهار ساعت نباید بیش از 5 تا هفت گرم نمک مصرف کرد.

همچنین ببینید

بیماری عرق مدینی و درمان آن

  این بیماری با خارش شروع می‌ شود و سپس رگ در پا مشخص و …

2 دیدگاه

 1. پوست بدن من خیلی خشک است. و پوست صورتم هم بسیار کدر شده. دلیلش و درمانش چی هست؟

  • سلام، دلیل غلبه سودا در بدن شما می باشد، باید سودای بدنتون درمان بشه.

   داروهای سودابر و ملین را مصرف کنید.

   همچنین برای شفاف شدن پوست صورت میتونین از داروی صاف کننده خون و روغن بنفشه پایه کنجد استفاده کنید.

   توجه داشته باشید که روغن بنفشه پایه کنجد باید به ابرو ها مالیده شود و دو قطره در ناف چکانده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *