بیماری عرق مدینی و درمان آن – فروشگاه طب اسلامی
خانه / بیماری ها / درمان بیماری ها / پوشت و مو و زیبایی / بیماری عرق مدینی و درمان آن

بیماری عرق مدینی و درمان آن

بیماری عرق مدینی و درمان آنReviewed by محمد هادیزاده on Sep 27Rating: 5.0بیماری عرق مدینی و درمان آنبیماری عرق مدینی و درمان آن در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D9%82-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86.jpg

 

این بیماری با خارش شروع می‌ شود و سپس رگ در پا مشخص و ظاهر می‌ شود و همراه با درد است و این درد ماه‌ ها و حتی یک سال باقی می‌ ماند، شاید شبیه به واریس باشد.

عبدالله بن سنان روایت می‌ کند:

«من در مکه بودم و گناهی را قصد کردم، سپس به مدینه نزد امام صادق(ع) آمدم، امام صادق(ع) به من نگاه کرد و گفت از این نیتت برگرد، و من برگشتم، وقتی می‌ خواستم از امام جدا شوم امام فرمودند: هر کسی که مبتلا شود و صبر کند، خداوند به او اجر هزار شهید را می‌ دهد، راوی می‌ گوید من کلام امام را نفهمیدم، دو مرحله که از مدینه جدا شدم، این عرق در پایم ظاهر شد و مبتلا به درد شدید شدم، فهمیدم چرا امام فرمود کسی که مبتلا به درد شود و صبر کند به او اجر هزار شهید داده می‌ شود، به کوفه رفتم و ماه‌ ها گذشت و این درد همراه من بود، تا این که سال دیگر برای حج دوباره به مدینه برگشتم و نزد امام رفتم و گفتم برای این پا که درد می‌ کند عوذه بخوان، امام فرمودند که این پا خوب شده است (دارد خوب می‌ شود) و آن پای دیگر را بده. من هم آن پای دیگر را دراز کردم و امام عوذه را خواند و از او جدا شدم، دو مرحله که از مدینه جدا شدم رگ مدینی در پای سالمم ظهور کرد و پس از مدت کوتاهی خوب شد و فهمیدم چرا امام بر پای سالمم تعویذ کردند و بر آن خواندند».

در روایت دیگری آمده:

«در زمان خارش و قبل از ظاهر شدن آن این آیه را بر آن بنویس ﴿وَيَسْأَلُونَكَ عَنِ الْجِبَالِ فَقُلْ يَنسِفُهَا رَبِّي نَسْفًا فَيَذَرُهَا قَاعًا صَفْصَفًا لَا تَرَى فِيهَا عِوَجًا وَلَا أَمْتًا و آن‌ را با صبر (نوع داروی گیاهی) بمال و این آیه را نیز بنویس ﴿أَوْ كَالَّذِي مَرَّ عَلَى قَرْيَةٍ وَهِيَ خَاوِيَةٌ عَلَى عُرُوشِهَا قَالَ أَنَّىَ يُحْيِي هَذِهِ اللّهُ بَعْدَ مَوْتِهَا فَأَمَاتَهُ اللّهُ مِئَةَ عَامٍ ثُمَّ بَعَثَهُ قَالَ كَمْ لَبِثْتَ قَالَ لَبِثْتُ يَوْمًا أَوْ بَعْضَ يَوْمٍ قَالَ بَل لَّبِثْتَ مِئَةَ عَامٍ».

علت این که نام این بیماری عرق مدینی است شاید به این بر می‌ گردد که این بیماری مخصوص مدینه است مانند نوعی آسم که مخصوص مدینه است.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

درمان شوره و موخوره

درمان شوره و موخورهReviewed by احسان نجف زاده on Oct 21Rating: 5.0درمان شوره و موخورهتوضیحات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *