درمان ذات الجنب یا سینه‌ پهلو – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » متفرقه » درمان ذات الجنب یا سینه‌ پهلو

درمان ذات الجنب یا سینه‌ پهلو

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B0%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%AC%D9%86%D8%A8-%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80%8C-%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%88.jpg

 

ذات الجنب التهابی در پوشش ریه همراه با تب و احساس فرورفتن سوزن در سینه است و هنگام نفس کشیدن این احساس درد بیشتر می‌ شود.

 

عود هندی:

عود هندی تنه درختی در هندوستان است که خوش‌ بو است و از آن عطری به نام عطر العود درست می‌ کنند، عود فواید متعدد دارد، پیامبر (ص) می‌ فرمایند:

«عليكن بهذا العود الهندي، فإن فيه سبعة أشفية من سبعة أدواء، منها ذات الجنب ويسعط من العذرة، ويلد به من ذات الجنب».

«بر شما باد عود هندی، زیرا در آن هفت درمان از هفت بیماری است، از جمله ذات الجنب، برای گلو درد در بینی بریزید و برای ذات الجنب به شکل لدود استفاده کنید».

«أَنَّهُ نَهَى أَنْ يُحْمَى الْمَرِيضُ إِلَّا مِنَ التَّمْرِ فِي الرَّمَدِ فَإِنَّهُ نَظَرَ إِلَى سَلْمَانَ يَأْكُلُ التَّمْرَ وَ هُوَ رَمِدٌ فَقَالَ يَا سَلْمَانُ أَ تَأْكُلُ التَّمْرَ وَ أَنْتَ رَمِدٌ إِنْ يَكُنْ لَكَ بُدٌّ فَكُلْ بِضِرْسِكَ الْأَيْمَنِ إِنْ رَمِدْتَ بِعَيْنِكَ الْيُسْرَى».

«پیامبر (ص) از پرهیز نهی فرمودند مگر پرهیز از خرما در بیماری رمد، زیرا پیامبر (ص) به سلمان نگاه کردند و دیدند که سلمان خرما می‌ خورد در حالی که مبتلا به رمد بود و پیامبر (ص) فرمودند ای سلمان خرما می‌ خوری در حالی که مبتلا به بیماری رمد هستی؟ اگر ناچاری، در صورتی که چشم چپ مبتلا به رمد باشد با دندان راست خرما بخور».

 

یک نماز:

در روایتی از سلمان آمده: «قال رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله: يا سلمان الّا أعلّمك شيئا من غرائب الكنز؟ قلت: بلى يا رسول اللّه، قال: إذا كان أوّل يوم من رجب تصلّي عشر ركعات، تقرء في كلّ ركعة فاتحة الكتاب مرّة و «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ» ثلاث مرات، غفر اللّه لك ذنوبك كلّها من اليوم الذي جرى عليك القلم إلى هذه الليلة و وقاك اللّه فتنة القبر و عذاب يوم القيامة و صرف عنك الجذام و البرص و ذات الجنب‌».

«پیامبر (ص) فرمودند ای سلمان آیا نیاموزم به تو چیزی که از غرایب گنج است؟ گفتم بله ای رسول خدا، پیامبر (ص) فرمودند اول ماه رجب ده رکعت نماز بخوان، در هر رکعت یک‌ بار سوره حمد و سه بار سوره توحید بخوان، خداوند تمام گناهانت را می‌ آمرزد، از روزی که بالغ شدی تا آن شب، خداوند از شما محافظت می‌ کند از فشار قبر و عذاب روز قیامت و از شما دور می‌ کند جذام و پیسی و ذات الجنب».

این مطالب را نیز ببینید!

درمان انگل در طب اسلامی

  درمان انگل با خرما: روایات با هم اختلاف دارند. بعض روایات می‌ فرمایند مطلق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر