درمان درد سینه – فروشگاه طب اسلامی

درمان درد سینه

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%87.jpg

 

در بسیاری از موارد دردی که در سمت چپ سینه احساس می‌ شود معلول معده است ولی مردم به‌ اشتباه فکر می‌ کنند که مربوط به قلب است در حالی‌ که قلب اگر مشکل داشته باشد بیشتر می‌ گیرد و درد مربوط به معده است، از نشانه‌ های مشکل قلبی این است که بیمار هنگام فعالیت و راه رفتن دچار مشکل شده و نفسش می‌ گیرد و اگر این‌ گونه نباشد مشکل از قلب نیست. اگر درد ناشی از معده باشد به علت فشار معده بر پرده دیافراگم است و معمولاً علاوه بر سینه در دست چپ هم درد احساس می‌ شود و در اصل با سینه‌ درد تفاوت دارد ولی چون به سینه نزدیک است با آن اشتباه گرفته می‌ شود.

اولین درمان آیه قرآن است:

در قرآن آمده: «وَإِذْ قَتَلْتُمْ نَفْسًا فَادَّارَأْتُمْ فِيهَا وَاللّهُ مُخْرِجٌ مَّا كُنتُمْ تَكْتُمُونَ﴾ ﴿فَقُلْنَا اضْرِبُوهُ بِبَعْضِهَا كَذَلِكَ يُحْيِي اللّهُ الْمَوْتَى وَيُرِيكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ».

«و چون شخصى را كشتيد و درباره او با يك ديگر به ستيزه برخاستيد و حال‌ آن که خدا، آنچه را كتمان مى‌ كرديد، آشكار گردانيد. پس فرموديم: پاره‌ اى از آن (گاو سربریده را) به آن (مقتول‌) بزنيد (تا زنده شود). این‌ گونه خدا مردگان را زنده مى‌ كند و آيات خود را به شما مى‌ نماياند، باشد كه بي انديشيد.»

این آیه برای سینه‌ درد در کتاب مکارم الاخلاق آمده. با توجه به این قضیه که در این آیه آمده زنده‌کردن مردگان راهی دارد که در این آیه معرفی‌ شده (کشتن گاو و زدن دم گاو به مرده)، البته به این سادگی نیست و شاید تنها کسی می‌ تواند این کار را بکند که پیامبر باشد یا ازنظر مقام در حد عصمت باشد و ایمان و اعتقاد قوی داشته باشد. شاید بتوان گفت اگر زنده کردن مرده ممکن باشد، درد سینه مخصوصاً در صورتی‌ که ناشی از مشکل قلب باشد که خطر ناک است و می‌تواند منجر به مرگ شود، با این قرآن درمان می‌ شود.

 

دومین درمان خواندن قرآن است:

در روایت آمده: «شكا رجل إلى النبي (صلى الله عليه وآله) وجعا في صدره فقال (صلى الله عليه وآله): استشف بالقرآن فإن الله عز وجل يقول: ﴿وشفاء لما في الصدور﴾».

«مردی به پیامبر (ص) از درد سینه شکایت کرد، امام فرمودند خود را با قرآن درمان کن، همانا خداوند در قرآن فرموده: (قرآن) شفا است برای آن چه در سینه‌ ها است».

این مطالب را نیز ببینید!

درمان انگل در طب اسلامی

  درمان انگل با خرما: روایات با هم اختلاف دارند. بعض روایات می‌ فرمایند مطلق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر