درمان بی‌خوابی با خوراک – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » متفرقه » درمان بی‌خوابی با خوراک

درمان بی‌خوابی با خوراک

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9.jpg

 

در بین درمان‌ های دارویی و غذایی، برگ چغندر بهترین درمان است:

برگ چغندر از درمان‌ های عمومی است و مردم از این غافل و به جایش از اسفناج استفاده می‌ کنند که نسبت به برگ چغندر بی‌ خاصیت است، از خواص برگ چغندر این است که برای شخص بیمار بسیار مفید است و باعث خواب آرام می‌شود، البته برگ چغندر است که توصیه شده و خود چغندر نهی شده است. امام رضا (ع) می‌ فرمایند: «أطعموا مرضاكم السلق يعني ورقه فإن فيه شفاء ولا داء معه ولا غائلة له ويهدئ نوم المريض واجتنبوا أصله فإنه يهيج السوداء».

«به بیماران خود برگ چغندر بدهید، زیرا در برگ چغندر شفا است، و بیماری همراه ندارد و هیچ مشکلی در برگ چغندر نیست، خواب بیمار را آرام می‌ کند، ولی ریشه چغندر و نباید بخورید همانا بیماری را تحریک می‌ کند».

بنابراین شکری که در بازار رایج است و از ریشه چغندر قند تهیه می‌ شود، مضر و به وجود آورنده بیماری می‌ باشد، و آن شکری که در روایات توصیه شده و درمان است از نی شکر تهیه می‌ شود و مواد شیمیایی در آن نیست.

دومین درمان بی‌خوابی کاهو است:

هم برگ کاهو و هم تخم کاهو، پیامبر (ص) درباره کاهو می‌ فرمایند: «كل الخس، فإنه يورث النعاس ويهضم الطعام».

«سبب خواب‌ آلودگی و زیادی خواب است و غذا را هضم می‌ کند». بنابراین می‌ توان ترکیبی از برگ کاهو و تخم کاهو و برگ چغندر درست کرد که درمان بی‌ خوابی باشد البته درمان اصلی همان قرص خون (مرکب شش) است.

این مطالب را نیز ببینید!

درمان انگل در طب اسلامی

  درمان انگل با خرما: روایات با هم اختلاف دارند. بعض روایات می‌ فرمایند مطلق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر