درمان ضعف و سستی بدن در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » چاقی و لاغری » درمان ضعف و سستی بدن در طب اسلامی

درمان ضعف و سستی بدن در طب اسلامی

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B6%D8%B9%D9%81-%D9%88-%D8%B3%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

ضعف تابع لاغری و چاقی نیست، دور کلیه ها نوعی چربی یا پیه وجود دارد که در اصل یک غده به نام آدرنال است که نوعی هورمون به نام اندروژن ترشح می‌ کند. امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «ضعف البدن وقوته من شحم الكليتين».

«ضعف و قوت بدن از قلوه پیه است».

هم چنین می‌ فرمایند: «ضعف الصوت وشدته من شحم الكليتين».

«ضعف و شدت صدا از قلوه پیه است».

اموری برای تنظیم چربی قلوه بدن (کلیک کنید)

 

بعد از روغن‌ زیتون بهترین روغن، روغن قلوه پیه است، قلوه پیه در قرآن تعبیر به طیبات شده است، «وَعَلَى الَّذِينَ هَادُواْ حَرَّمْنَا كُلَّ ذِي ظُفُرٍ وَمِنَ الْبَقَرِ وَالْغَنَمِ حَرَّمْنَا عَلَيْهِمْ شُحُومَهُمَا إِلاَّ مَا حَمَلَتْ ظُهُورُهُمَا أَوِ الْحَوَايَا أَوْ مَا اخْتَلَطَ بِعَظْمٍ ذَلِكَ جَزَيْنَاهُم بِبَغْيِهِمْ وِإِنَّا لَصَادِقُونَ».

«و بر یهودیان، هر حیوان ناخن‌ دار (حیواناتی که سم یک پارچه دارند) را حرام کردیم؛ و از گاو و گوسفند، پیه و چربیشان را بر آنان تحریم نمودیم، مگر چربی هایی که بر پشت آن ها قرار دارد، و یا در دو طرف پهلوها و یا آن ها که با استخوان آمیخته است؛ این را به خاطر ستمی که می‌ کردند به آن ها کیفر دادیم؛ و ما راست می‌ گوییم».

و نیز آمده «فَبِظُلْمٍ مِنَ الَّذِينَ هَادُوا حَرَّمْنَا عَلَيْهِمْ طَيِّبَاتٍ أُحِلَّتْ لَهُمْ وَبِصَدِّهِمْ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ كَثِيرًا».

«به خاطر ظلمی که از یهود صادر شد و (نیز) به خاطر جلوگیری بسیار آن ها از راه خدا، بخشی از چیزهای پاکیزه را که بر آن ها حلال بود، حرام کردیم».

در روایت آمده: «قلت لابي عبد الله (ع) جعلت فداك، الشحمة التى تخرج مثلها من الداء أي شحمة؟ – قال: هي شحمة البقر، وما سألني يا زرارة عنها أحد قبلك».

«زراره از امام صادق (ع) پرسید این کدام پیه است که به اندازه خود بیماری را از بدن خارج می‌ کند؟ امام پاسخ دادند پیه گاو است، زراره کسی قبل از تو این سؤال را از من نکرد».

در روایت دیگر آمده: «من أدخل في جوفه لقمة شحم أخرجت مثلها من الداء».

«کسی که لقمه‌ ای از پیه گاو وارد بدنش کند، به همان اندازه بیماری از بدنش خارج می‌ شود». هم می‌ توان از خود قلوه پیه استفاده کرد هم از روغن آن و روغن گوسفند در درجه بعدی قرار می‌ گیرد.

این مطالب را نیز ببینید!

اموری برای کنترل چربی بدن

  اموری که قلوه پیه را زیاد می‌ کند: اولین مورد نوره است: در روایت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر