درمان رطوبت زیاد بدن – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » عمومی » درمان رطوبت زیاد بدن

درمان رطوبت زیاد بدن

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B7%D9%88%D8%A8%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%86.jpg

 

اولین درمان خوردن خرما و نخوردن آب بعد از آن:

در روایت آمده: «شكا رجل الى موسى بن جعفر الرطوبه فأمره ان ياكل التمر البرنى على الريق ولا يشرب الماء ففعل ذلك فذهبت عنه الرطوبه وافرط عليه اليبس فشكا ذلك إليه فأمره ان ياكل التمر البرنى على الريق ويشرب عليه الماء ففعل فاعتدل».

«مردی از رطوبت زیاد به امام کاظم (ع) شکایت کرد، امام امر فرمود که خرمای برنی ناشتا بخورد و بعد از آن آب ننوشد، این کار را کرد و رطوبت بدنش رفت و بدنش زیادی خشک شد و از این (خشکی زیاد) به امام شکایت کرد و امام امر فرمود که خرما برنی بخورد و بعد از آن آب بنوشد، این کار را کرد و بدنش متعادل شد».

در روایت دیگر آمده: «كتبت إلى أبى الحسن (ع) إن بعض أصحابنا يشكو البخر، فكتب إليه: " كل التمر البرنى " قال: وكتب إليه آخر يشكو يبسا، فكتب إليه: كل التمر البرنى على الريق، واشرب على الماء، ففعل فسمن، وغلبت عليه الرطوبة، فكتب إليه يشكو ذلك فكتب إليه: كل التمر البرنى على الريق ولا تشرب عليه الماء فاعتدل».

«به امام کاظم (ع) نوشتم بعضی اصحاب ما از رطوبت زیاد شکایت دارند، امام برای او نوشت خرمای برنی بخور، کس دیگری برای امام نوشت و از خشکی شکایت می‌ کرد و امام برای او نوشت خرمای برنی ناشتا بخور و بعد از آن آب بنوش، او هم این کار را کرد و چاق شد و رطوبت بر او غلبه کرد و برای امام این را (ابتلا به غلبه رطوبت) نوشت و امام  برای او نوشت خرمای برنی را ناشتا بخور و بعد از آن آب ننوش، او هم این کار را کرد و بدنش متعادل شد». زمان روزه برای تحمل تشنگی و جلوگیری از خشکی خوب است که خرما خورده شود و بعد از آن آب نوشیده شود.

 

دومین درمان شانه کردن سر است:

امام باقر (ع) می‌ فرمایند: «كثره التمشط تذهب بالبلغم وتسريح الراس يقطع الرطوبه ويذهب باصله».

«زیاد شانه کردن بلغم را بر طرف می‌ کند و شانه کردن سر، رطوبت را ریشه‌ کن می‌ کند».

 

سومین درمان طرفیل است:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «إن موسى بن عمران (عليه السلام) شكا إلى ربه تعالى البلة والرطوبة فأمر الله تعالى أن يأخذ الهليلج، والبليلج والاملج فيعجنه بالعسل ويأخذه، ثم قال أبو عبد الله (عليه السلام): هو الذي يسمونه عندكم الطريفل».

«حضرت موسی (ع) به‌ سوی خداوند شکایت کرد از تری و رطوبت و خداوند به او امر کرد هلیله و بلیله و آمله را بگیرد (آسیاب کند) و با عسل خمیر درست کند و مصرف کند، سپس امام فرمودند این همان داروی طریفل است».

طریفل برای بسیاری از بیماری‌ های سخت درمان خوبی است مانند رماتیسم، غلبه بلغم، غلبه رطوبت، سکته مغزی، لقوه و عدم تمرکز حواس.

توضیحات و خرید داروی طریفل (کلیک کنید)

 

چهارمین درمان آویشن است:

در روایت آمده: «عن بعض الواسطيين، عن أبي الحسن عليه السلام أنه شكا إليه رطوبة فأمره أن يستف السعتر على الريق».

«مردی از اهل واسط (منطقه‌ ای در عراق) به امام کاظم (ع) از رطوبت شکایت کرد، امام به او امر نمود که آویشن را آسیاب کند و ناشتا به‌ صورت خشک بخورد».

این مطالب را نیز ببینید!

کزاز و درمان آن در طب اسلامی

  در روایات و در طب جدید کزاز معلول زخم و آلودگی زخم به‌ وسیله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر