درمان بیماری صرع – فروشگاه طب اسلامی

درمان بیماری صرع

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B5%D8%B1%D8%B9-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

گیاه سیاه دانه به علت داشتن ماده ای به نام تیموکیتون دارای اثرات ضد تشنجی است و می تواند موجب تأخیر در زمان شروع تشنج و کاهش مدت زمان تشنج شود. بنا بر این بعد از غذا یک قاشق چای خوری سیاه دانه ی خالص برای درمان صرع مفید است.

در بین مغرب و شام یک استکان عرق بهار نارنج و یک استکان عرق بید مشک و عسل آویشن مفید است.

شکوفه  پنبه، نشاط آور، ضد مالیخولیا و ضد وسواس است و چون نشاط آور است ضد کسلی و سستی ناشی از صرع می باشد.

کمپوت انجیر یا مربای آن هم ضد صرع است و هم ضد جنون و هم ضد وسواس. انجیر ضد سستی و فلجی است و در روایت است که هر طرف انجیر نوشته شده است: بسم الله القوی.

انجیر برای رفع کسلی مفرط و پارکینسون و عدم تعادل در حرکت یک درمان و کمک به درمان به حساب می آید.

برای درمان صرع کودکان، هر روز نصف قاشق چای خوری پودر آنقوزه (صمغ انجدان یا صمغ کما) در کپسول خالی بریزند و مصرف شود.

خوردن گل بنفشه ی طبی و مالیدن روغن آن به سر یا بدن کودک مصروع بسیار نافع است.

روزی یک استکان جوشانده ی برگ بارهنگ برای میان سالان، و برای جوانان و نوجوانان نصف استکان و برای کودکان یک سوم و برای زیر دو سال یک قاشق غذاخوری فوائد بسیاری دارد و از جمله ضد صرع، ضد آب آوردگی شکم (بیماری آسیت که در روایات به آن ماء الاصفر می گویند.) و ضد آسم شدید می باشد.

یک مشت سپند خالص مثلا صد گرم را اگر در نیم کیلو روغن زیتون خوراکی ریخته و نیم ساعت بجوشاند، روغن سپند به دست می آید که شقیقه ها را قبل از دو سه ساعت قبل از استحمام بمالند که ضد صرع می باشد. این کار آلرژی، حساسیت فصلی و خون ریزی شدید بینی را خوب می کند که باید دو سه قطره از آن را در بینی چکاند.

قُسط شیرین (خولنجان مصری) اگر خوب جویده شود و بعد که با آب دهان مخلوط شد آن را در آورده و به سر بمالند ضد تشنج می باشد. البته باید دهان تمیز باشد و خلال کرده و مسواک زده شده باشد و بیماری دهانی در فرد نباشد.

اگر بیماری تشنجی و صرعی، تب و عفونت تکرار شود، تشنج نیز تکرار شده و شدید تر از دفعه  قبل خواهد بود، برای رفع تب و عفونت باید از آب سیب عسل استفاده کرد یعنی دو عدد سیب را آب گرفته و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنند صبح و یا شب هر روز قبل از خواب مصرف کنند.

اگر در منطقه ای سرما خوردگی یا آنفولانزا زیاد شده مخلوط آب شلغم و عسل در عصر مفید است.

این مطالب را نیز ببینید!

برسام چیست؟

  برسام نوعاً معلول تشدید تب است، برسام در ادامه و با شدت یافتن تب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر