دعا برای درمان ناباروری – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » زنان و زایمان » دعا برای درمان ناباروری

دعا برای درمان ناباروری

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

نام گذاری به «محمّد» و «علی» (ع):

 هنگام نزدیکی این دعا را بخوان:

«اللَّهُمَّ اِنْ رَزَقْتَنِی وَلَداً سَمَّیْتُهُ مُحَمَّداً».

«خدایا اگر فرزندی به من عطا کنی، نامش را محمّد خواهم گذاشت».

هنگامی که تصمیم به بچّه دار شدن داشتی، وضویی کامل با رعایت آداب بگیر و دو رکعت نماز نیکو به جا بی آور و بعد از آن به سجده برو و هفتاد و یک بار« اَسْتَغْفِرُ اللَّه» بگو و بعد از آن با همسر خود آمیزش کن و بگو:

«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی وَلَداً لِاُسَمِّیَهُ بِاسْمِ نَبِیِّکَ مُحَمَّدٍ».

«خدایا فرزندی به من بده که او را به نام پیامبرت، محمّد(ص) خواهم نامید».

خداوند این کار را خواهد کرد و در این مساله تردید نداشته باش. اگر نیت نام گذاری به اسم حضرت محمد (صلی الله علیه و اله) شد و بعد هنگام تولد اسم دیگری انتخاب شود عواقب خوبی ندارد.

 

استغفار:

«استغفار» و طلب آمرزش از خداوند متعال آثار بسیار مبارکی دارد، از جمله این آثار، نزول برکات آسمانی و افزایش مال و فرزند است که در این آیه شریفه قرآن کریم به آن ها اشاره شده است:

«اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ اِنَّهُ کانَ غَفَّاراً * یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً * وَ یُمْدِدْکُمْ بِاَمْوالٍ وَ بَنینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنَّاتٍ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ اَنْهاراً».

مردی نزد امام محمّد باقر (ع) از کمی فرزند شکایت کرد و این که از زنان کنیز و آزاد، طلب فرزند کرده امّا بچّه دار نشده است و حالا 60 ساله شده است. امام (ع) به او فرمودند:

سه روز پس از نماز عشاء و نماز صبح، 70 بار می گویی: « سُبْحَانَ اللَّه» و 70 بار می گویی: « اَسْتَغْفِرُ اللَّه».

و پس از آن ذکر خود را با این گفته خدای عزّوجلّ {در قرآن} تمام می کنی:
«اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ اِنَّهُ کانَ غَفَّاراً یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً وَ یُمْدِدْکُمْ بِاَمْوالٍ وَ بَنِینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنَّاتٍ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ اَنْهاراً».

و در شب سوّم این اعمال، با همسر خود آمیزش می کنی. به خواست خدا پسری با اعتدال به تو داده خواهد شد. آن فرد این کار را کرد و در کمتر از یک سال نور چشمی به او عطا شد.

 

خواندن این دعا 70 بار:

«رَبِ‏ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ اَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی وَلِیّاً مِنْ لَدُنْکَ یَرِثُنِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ وَفَاتِی وَ اجْعَلْهُ خَلْقاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ نَصِیباً اللَّهُمَّ اِنِّی اَسْتَغْفِرُکَ وَ اَتُوبُ اِلَیْکَ اِنَّکَ اَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ».

«خدایا مرا تنها رها مکن که تو بهترین وارثانی و از نزد خود برایم جانشینی قرار ده که در حیاتم از من ارث برد و بعد از مرگم برایم آمرزش بطلبد و آفرینش او را به اعتدال قرار ده و برای شیطان در او نصیبی قرار مده. بارالها من از تو آمرزش می طلبم و به سویت باز می گردم که تویی خطا پوش مهربان».

 

هر گاه تصمیم به هم بستر شدن گرفتید 3 بار این آیه را بخوانید:

«و ذَا النُّونِ اِذْ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ اَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَیْهِ فَنادی‏ فِی الظُّلُماتِ اَنْ لا اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمینَ».

 

انگشتری که خاتم آن فیروزه باشد بگیر و روی آن بنویس:

«ربِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ اَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ».

 

فردی به امام صادق (ع) گفت:

من از خاندانی هستم که منقرض شده اند و خودم نیز بچّه ای ندارم؛ امام (ع) در جواب فرمودند:

در سجده خدا را بخوان و این دعا را بگو:

«یا رَبِّ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَّهً طَیِّبَهً اِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعاءِ رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ اَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ».

«خدایا به من خاندانی پاکیزه عطا کن که تو شنونده خواسته هایی. خدایا مرا تنها رها مکن که تو بهترین وارثانی».

این کار را در سجده آخر نماز عشاء انجام بده و همان شب با همسرت نزدیکی کن. آن شخص می گوید این کار را کردم و خدا، این دو فرزندم علی و حسین را به من داد.

 

در خانه اذان را با صدای بلند بگوید.

 

قبل از نزدیکی بگو:

«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی وَلَداً وَ اجْعَلْهُ تَقِیّاً لَیْسَ فِی خَلْقِهِ زِیَادَهٌ وَ لَا نُقْصَانٌ وَ اجْعَلْ عَاقِبَتَهُ اِلَی خَیْرٍ».

 

این مطالب را نیز ببینید!

بیماری جذام در روایات

  روایت آمده است: «أَنَّ السِّلْقَ يَقْمَعُ عِرْقَ‌ الْجُذَام‌». «برگ چغندر ژن جذام را می‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر