درمان وسواس با غذا و دارو – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » روحی روانی » درمان وسواس با غذا و دارو

درمان وسواس با غذا و دارو

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%BA%D8%B0%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88.jpg

 

اولین درمان غذایی وسواس، انار است:

گاهی در روایات از یک دانه انار صحبت می‌ کند، گاهی از یک انار کامل، گاهی از دانه‌ هایی که بر زمین می‌ ریزد، گاهی از انار شیرین در ناشتا و گاهی از خوردن انار در روز جمعه، گاهی با قید می‌ آید و گاهی بدون قید می‌ آید.
روایاتی که از خوردن یک دانه انار صحبت می‌ کنند، می‌ گویند که این وسوسه را خاموش می‌ کند، امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «من أكل حبة من رمان أمرضت شيطان الوسوسة أربعين يوم».

«کسی که یک دانه از انار بخورد شیطان وسوسه را به مدت چهل روز بیمار می‌ کند».

در روایت دیگر از امام کاظم (ع) آمده: «عليكم بالرمان، فانه ليس من حبة تقع في المعدة إلا أنارت وأطفأت شيطان الوسوسة».

«بر شما باد خوردن انار زیرا نیست دانه‌ ای از آن که درون معده قرار گیرد، مگر این که درون انسان را نورانی می‌ کند و شیطان وسوسه را خاموش می‌ کند».

در روایت دیگر از امام صادق (ع) آمده: «عليكم بالرمان، فانه ما من حبة رمان تقع في معدة إلا أنارت وأطارت شيطان الوسوسة».

«بر شما باد خوردن انار زیرا نیست دانه‌ای از آن که درون معده قرار گیرد، مگر اینکه درون انسان را نورانی می‌کند و شیطان وسوسه را پرواز (فراری) می‌دهد». انار بهترین میوه است و بسیار مدح شده.

در روایاتی که از دانه‌ های ریخته شده انار بر زمین یا ظرف صحبت می‌ کند، می‌ گوید که این دانه درمان است، امام صادق (ع) می‌ فرمایند: « ما من رمانة إلا وفيه حبة من الجنة، فإذا شذ منها شئ فخذوه، وما وقعت (أو ما دخلت) تلك الحبة معدة امرئ قط إلا أنارتها أربعين ليلة، ونفت عنه شيطان الوسوسة».

«نیست اناری مگر این که در آن دانه‌ ای از بهشت دارد، اگر دانه‌ هایی از انار پخش شود آن را بردارید، این دانه در معده قرار نمی‌ گیرد مگر این که معده را چهل شب نورانی می‌ کند و شیطان وسوسه را از بین می‌ برد». البته در بعضی روایات آمده قلب را نورانی می‌ کند.

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «من أكل رمانة نور الله قلبه، وطرد عنه شيطان الوسوسة أربعين صباحا».

«کسی که یک انار کامل بخورد، خداوند قلبش را نورانی کند و شیطان وسوسه را چهل روز طرد می‌کند».

پیامبر (ص) می‌ فرمایند: «کسی که یک انار کامل بخورد قلبش را نورانی می‌کند و چهل صبح وسوسه را از او رفع می‌کند».

 

انار در نا شتا:

امام صادق (ع) فرموده‌ اند: «من أكل رمانة على الريق أنارت قلبه، فطردت شيطان الوسوسة أربعين صباحا».

«کسی که یک انار در ناشتا بخورد قلبش را نورانی می‌کند و شیطان وسوسه را دور می‌کند، به مدت چهل روز».

 

خوردن انار در روز جمعه:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «من أكل رمانة يوم الجمعة على الريق نورت قلبه أربعين صباحا، فان أكل رمانتين فثمانين يوما، فان أكل ثلاثا، فمائة وعشرين يوما، وطردت عنه وسوسة الشيطان، ومن طردت عنه وسوسة الشيطان لم يعص الله، ومن لم يعص الله أدخله الله الجنة».

«کسی که یک انار در روز جمعه و ناشتا بخورد، قلبش را چهل روز نورانی می‌ کند، اگر دو انار بخورد هشتاد روز نورانی می‌ کند و اگر سه انار بخورد صد و بیست روز نورانی می‌ کند و وسوسه شیطان را از او دور می‌ کند و کسی که وسوسه شیطان از او برطرف شود خدا را معصیت نمی‌ کند و کسی که خدا را معصیت نکند، خدا او را وارد بهشت می‌ کند».

 

درمان دوم وسواس داروی شافیه است:

در روایت آمده: «وإذا اتى عليه احد عشر شهرا فانه ينفع من المرة السوداء التي اخذ صاحبها بالفزع والوسواس قدر الحمصة بدهن الورد ويشربه على الريق بقدر الحمصة يشربه عند منامه بغير دهن».

«هرگاه به یازده ماه رسید برای سودا مفید است که شخص مبتلا به سودا دچار ترس و وسواس می‌ باشد، به اندازه یک دانه نخود با روغن گل سرخ در ناشتا و (یک نخود) موقع خواب بدون روغن بخورد».

روغن گل سرخ بسیار مفید است و کاربرد زیادی در طب اسلامی دارد، برای ساخت آن مقداری گل سرخ خشک یا نیمه خشک را بر دارید و کمی بکوبید و روی آن روغن زیتون یا کنجد بریزید و پس از مدتی آن را صاف کرده و دوباره در آن گل بریزید هم چنین می‌ توان از حرارت ملایم هم استفاده کرد تا جایی که رنگ گل از بین برود، همین که روغن بوی گل را به خود بگیرد کافی است.

گل سرخ با گل محمدی تفاوت دارد، گل سرخ گلبرگ‌ های ریز دارد ولی گل محمدی گلبرگ‌ های درشت دارد.

این مطالب را نیز ببینید!

عوامل تشدید وسواس

  اولین عامل تشدید وسواس غفلت از یاد خدا: در قرآن آمده: «وَمَن يَعْشُ عَن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر