درمان جنون در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی
صفحه اصلی » بیماری ها » درمان بیماری ها » روحی روانی » درمان جنون در طب اسلامی

درمان جنون در طب اسلامی

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

درمان اول سیب:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «التفاح شفاء من خصال، من السم، والسحر، واللمم يعرض من أهل الارض، والبلغم الغالب، وليس شئ أسرع منفعة منه».

«سیب درمان چند بیماری است، مسمومیت و جادو و لمم که از طرف اهل زمین است و غلبه بلغم و چیزی نیست که منفعتش سریع‌ تر از سیب باشد».

 

درمان دوم عوذه است:

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «ما من أحد في حد الصبي يتعهد في كل ليلة قراءة قل أعوذ برب الفلق وقل أعوذ برب الناس كل واحدة ثلاث مرات وقل هو الله أحد مائة مرة فإن لم يقدر فخمسين إلا صرف الله عز وجل عنه كل لمم أو عرض من أعراض الصبيان والعطاش وفساد المعدة وبدور الدم أبدا ما تعوهد بهذا حتى يبلغه الشيب فإن تعهد نفسه بذلك أو تعوهد كان محفوظا إلى يوم يقبض الله عز وجل نفسه».

«نیست کسی که در کودکی برایش هر شب سوره ناس و سوره فلق هر کدام سه مرتبه و سوره توحید صد مرتبه و اگر نمی‌ تواند پنجاه مرتبه خوانده شود، مگر این که خداوند از او دور می‌ کند لمم و بیماری کودکان و تشنگی و خرابی معده و خون ریزی و تا وقتی‌ که این را برایش می‌ خوانند به این بیماری‌ ها مبتلا نمی‌ شود تا این که پیر شود و اگر خودش این را بخواند یا برای او بخوانند محفوظ می‌ ماند تا این که از دنیا برود».

 

درمان سوم اذان و اقامه در گوش نوزاد:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «مروا القابلة أو بعض من يليه أن تقيم الصلاة في أذنه اليمنى فلا يصيبه لمم ولا تابعة أبدا».

«به قابله یا یکی از اطرافیان امر کنید که اقامه در گوش راستش بخواند، هرگز مبتلا به لمم و تابعه نخواهد شد». البته در روایاتی آمده که اذان در گوش راست و اقامه در گوش چپ خوانده شود. تابعه حالتی است که شخص همیشه احساس می‌ کند کسی او را دنبال می‌ کند.

 

درمان چهارم یک عوذه است:

در روایت آمده: «مرد این را رها نکند و موقع خواب این را بگوید، أعيذ نفسي وذريتي وأهل بيتي ومالي بكلمات الله التامات من كل شيطان وهامة ومن كل عين لامة، این همان عوذه‌ ای است که جبرئیل برای امام حسن (ع) و امام حسین (ع) خواندند».

این مطالب را نیز ببینید!

درمان وسوسه در طب اسلامی

  اولین درمان برای وسوسه: امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «إذا اتاك الشيطان موسوسا ليضلك …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر