درمان بدبویی دهان – فروشگاه طب اسلامی

درمان بدبویی دهان

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D8%A8%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%86.jpg

 

اولین خوش‌ بو کننده دهان سعد است:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «اتخذوا في أشنانكم السعد، فانه يطيب الفم ويزيد في الجماع».

«در اشنان (شوینده‌ های) خود سعد قرار دهید، زیرا دهان را خوش‌ بو می‌ کند و عمل هم بستری را زیاد می‌ کند».

در روایتی آمده: «كان أبو الحسن (ع) إذا توضأ بالاشنان أدخله في فيه فيطعم به ثم يرمى عنه».

«امام کاظم (ع) وقتی دهان را با اشنان می‌ شستند، آن‌ را وارد دهان می‌ کردند، کمی می‌ جویدند و دور می‌ انداختند».

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «اتخذوا في أسنانكم السعد فإنه يطيب الفم ويزيد في الجماع».

«در دندان‌ های خود سعد قرار دهید، زیرا دهان را خوش‌ بو می‌ کند و عمل هم بستری را زیاد می‌ کند». به نظر می‌ رسد که روایت آخر صحیح باشد، و درست این است که سعد را در میان دندان قرار دهند.

توضیحات و خرید پودر سعد (کلیک کنید)

 

دومین خوش‌ بو کننده دهان پیاز است:

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «البصل يطيب الفم، ويشد الظهر، ويرق البشرة».

«پیاز دهان را خوش‌ بو می‌ کند و کمر را تقویت می‌ کند و پوست را نازک می‌ کند». ما می‌ دانیم که پیاز دهان را بد بو می‌ کند اما از آنجا که میکروب کش است، و دهان را از میکروب پاک می‌ کند، باعث خوش‌ بویی دهان می‌ گردد.

هم چنین امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «كلوا البصل فإن فيه ثلاث خصال: يطيب النكهة ويشد اللثة ويزيد في الماء والجماع».

«پیاز بخورید زیرا سه خاصیت دارد، دهان را خوش‌ بو می‌ کند، و لثه را تقویت می‌ کند، و آب مرد و عمل هم بستری را زیاد می‌ کند».

 

چهارمین درمان بادروج است:

بادروج جزو سبزی‌ هاست و بسیار در روایات به آن سفارش شده. در روایت آمده: «كان أمير المؤمنين صلوات الله عليه يعجبه الباذروج».

«امیرالمؤمنین (ع) از بادروج خوشش می‌ آمد».

از کسی که با امام صادق (ع) بر یک سفره حاضر شده، روایت شده: «فدعا بالباذروج، اختم طعامك به فإنه يمرئ ما قبل كما يشهي ما بعد ويذهب بالثقل ويطيب الجشاء والنكهة».

«امام فرمودند بادروج بیاورند، غذایت را با بادروج ختم کن زیرا غذای قبلی را هضم می‌ کند و به جایی می‌ رساند که بدن بتواند استفاده کند و اشتها را برای وعده بعد باز می‌ کند و سنگینی غذا را بر طرف می‌ کند و عاروق و بوی دهان را خوش‌ بو می کند».

 

پنجمین درمان خرمای برنی است:

حضرت امیر (ع) می‌ فرمایند: «بينما نحن عند رسول الله صلى الله عليه وآله إذ ورد عليه وفد عبد القيس فسلموا ثم وضعوا بين يديه جلة تمر فقال رسول الله صلى الله عليه وآله: أصدقة أم هدية؟ قالوا: بل هدية يا رسول الله قال: أي تمراتكم هذه؟ قالوا: البرني فقال عليه السلام: في تمرتكم هذه تسع خصال: إن هذا جبرئيل يخبرني أن فيه تسع خصال:يطيب النكهة، ويطيب المعدة،…».

«ما نزد پیامبر (ص) بودیم که گروهی از عبدالقیس وارد شدند و سلام کردند سپس مقابل پیامبر (ص) طبقی از خرما قرار دادند، پیامبر (ص) فرمودند این صدقه است یا هدیه؟ عرض کردند هدیه است، پیامبر (ص) فرمودند از کدام خرماهایتان است؟ عرض کردند برنی است، پیامبر (ص) فرمودند جبرئیل به من خبر می‌ دهد که در این خرما نه خاصیت وجود دارد، دهان را خوش‌ بو می‌ کند، و معده را سالم و پاک می‌ کند».

 

ششمین درمان اِذخر است:

نوعی علف است شبیه به چمن که بین نیم تا یک متر بلند می‌ شود و خوش‌ بو است و بین راه مدینه و مکه و اطراف مکه می‌ روید، وقتی فرد مُحرم شود مستحب است که کمی از آن بجود و دهان را خوش‌ بو می‌ کند.

 

هفتمین درمان لیف اراک (مسواک مکه) است:

امام رضا (ع) در رساله ذهبیه می‌ فرمایند: «ان خير ما استكت به ليف الاراك، فانه يجلو الاسنان، ويطيب النكهة، ويشد اللثة ويسمنها».

«بهترین چیزی که با آن مسواک می‌ زنید لیف اراک است، زیرا دندان‌ ها را جلا می‌ دهد و دهان را خوش‌ بو می‌ کند و لثه را تقویت و چاق می‌ کند».

 

هشتمین درمان چوب زیتون است:

پیامبر (ص) می‌ فرمایند: «نعم السواك الزيتون من الشجرة المباركة يطيب الفم ويذهب بالحفر».

«بهترین مسواک چوب زیتون است، از درخت مبارک، دهان را خوش‌ بو می‌ کند، جرم دندان را از بین می‌ برد».

 


نهمین درمان مویز است:

در روایت آمده: «اهدي إلى رسول الله صلى الله عليه وآله طبقا " مغطى فكشف الغطاء عنه ثم قال: كلوا بسم الله نعم الطعام الزبيب يشد العصب ويطيب النكهة».

«به پیامبر (ص) طبقی که پوشانده بودند، هدیه دادند، پارچه‌ ای که روی آن بود را بر طرف کردند سپس فرمودند بخورید به نام خدا، بهترین غذا مویز است، عصب را تقویت می‌کند و دهان را خوش‌ بو می‌ کند». مراد از مویز کشمشی است که هسته دارد.

این مطالب را نیز ببینید!

طرز تهیه پودر دهان و دندان

  ترکیبات: – سماق کوبیده صد گرم. – پوست انار. – گلنار فارسی. – مازو. …

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام قبلا هم سوالی ازتون پرسیدم امااتفاقی افتاد و من دیگه نتونستم بیام جوابمو نگاکنم.سوالم راجب سعد هندی هست ازکجا پیداش کنیم و چطور باعث ریزش موهای زاید میشه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر