بیماری دُمَل و جوشِ بدن – فروشگاه طب اسلامی

بیماری دُمَل و جوشِ بدن

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%8F%D9%85%D9%8E%D9%84-%D9%88-%D8%AC%D9%88%D8%B4%D9%90-%D8%A8%D8%AF%D9%86.jpg

 

در روایتی پیامبر (ص) می فرماید: «ولا تكرهوا الدماميل فإنها أمان من البرص».

«از جوش بدتان نیاید، زیر ایمنی از پیسی است». و در روایت دیگری می فرماید: : «ما من أحد من ولد آدم إلا و فيه عرقان عرق في رأسه يهيج الجذام وعرق في بدنه يهيج البرص فإذا هاج العرق الذي في الرأس سلط الله عز وجل عليه الزكام حتى يسيل ما فيه من الداء و إذا هاج العرق الذي في الجسد سلط الله عليه الدماميل حتى يسيل ما فيه من الداء، فإذا رأى أحدكم به زكاما و دماميل فليحمد الله عز وجل على العافية وقال: الزكام فضول في الرأس».

« نیست کسی از فرزندان آدم مگر این که دو تا ژن دارد. ژنی که در سر است که سبب ابتلا به جذام می شود و ژنی که در بدن است، که سبب پیسی می شود. زمانی که ژنی که در سر است جهش پیدا کند، خداوند سرما خوردگی را بر او مسلط می کند، تا مایعی که بیماری است را خارج کند و ژنی در بدن است که پیسی را به هیجان در می آورد. خداوند جوش را بر آن مسلط می کند تا این که بیماری در ژن را خارج کند. وقتی کسی مبتلا به سرما خوردگی یا جوش شد، خداوند را حمد کند به خاطر سلامتی و فرمود: زکام، مواد زائدی است که در سر به وجود می آید».

دمل و جوش را نباید دست زد و اصطکاک ایجاد کرد.

همچنین ببینید

اُبنه و درمان آن در طب اسلامی

  افرادی که مفعول واقع می‌ شوند به مرور زمان مبتلا به عدم استقامت در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *