علت بیماری آکرومگالی – فروشگاه طب اسلامی

علت بیماری آکرومگالی

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%84%DB%8C.jpg

 

کسانی که استخوان هایشان بیش از حد طبیعی بزرگ شده است به این بیماری مبتلا هستند. این به سبب ترشح بیش از اندازه هورمون هیپوفیز است. این بیماری به شکل نادر رخ می دهد و رشد عرضی استخوان ها زیاد می شود. افزایش هرومون رشد در کودکان گاه موجب بیماری دیگری به نام ژیگان تیسم می شود که در نتیجه طول استخوان ها افزایش می یابد مثلا بالا تنه گاه کوتاه و رشد پاها زیاد می شود و یا رشد دست ها زیاد می شود.

اگر اختلال مزبور در هنگامی که رشد قدی فرد تمام شود (سن 25 سالگی) و هنگامی که رشد استخوانی فرد تمام شده است (سن 35 سالگی) رخ دهد صورت آن ها بزرگ می شود و گاه دست و پای آن ها بزرگ می شود.

گاه علت آن ایجاد تومور در غده هیپوفیز است که با عمل جراحی که جلوی ترشح بیش از حد غده ی هیپوفیز را می گیرد مداوا می شود.

برای بر طرف شدن این تومورها باید راه رگ را باز کرد و به این جهت گل استخودوس، عسل استخودوس یا پودر استوخودس و افطیمون را هر کدام به مقدار یک قاشق چای خوری را در یک استکان آب جوش ولرم مصرف کنند. البته اگر کسی شکم روش دارد هر دو را با هم مصرف نکند.

یکی از عوارضی که اسانس های شیمیایی ایجاد می کند این است که ترشح غده هیپوفیز را کم می کند و در نتیجه قد و هیکل افراد کوچک باقی می ماند.

این مطالب را نیز ببینید!

توضیح در مورد پوکی استخوان

  پوکی استخوان یا بیماری استئوپروز از جمله بیماری های خاموش است (مانند قند خون) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر