علائم و نشانه های دیسک کمر – فروشگاه طب اسلامی

علائم و نشانه های دیسک کمر

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D9%88-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%DA%A9%D9%85%D8%B1.jpg

 

علائم دیسک:

– کمر درد که معمولا درد به یک پا انتشار پیدا می کند.

– احساس کرخی یعنی بی حسی.

– گز گز شدن پاها.

– ضعف پا یعنی در راه رفتن احساس ضعف در پا وجود دارد.

 

بعد از مشاهده علائم فوق باید اقداماتی انجام داد از جمله:

گاه داروهای شیمیایی ضد التهاب غیر استروئیدی تجویز می شود که هم قرص آن وجود دارد و هم آمپول آن، از میان قرص ها می توان به آسپیرین، دیکلوفناک، بروفن و غیره را نام برد.

دیگر این که باید بر روی تشک سفت استراحت کرد. تشک نباید ابری یا فنری شل باشد. هم چنین می توان پتو را چند لا کرد و روی آن خوابید. اگر کسی روی سطح نرم بخوابد انحناء و قوس کمر در فرد بیشتر می شود.

باید موقع خواب زیر پا را متکا بگذارد و دیگر آن که علاوه بر سر، سر شانه های او نیز باید روی متکا باشد. البته در ریفلاکس که برگشت اسید معده است فقط سر باید روی متکا باشد.

اگر فرد مزبور به سمت راست یا چپ می خوابد باید به شکل قوسی بخوابد. هم چنین اگر کسی گوشش سنگین است یا ترشا و توده و تُخَمه می کنند باید اگر به پهلو می خوابد دستش را زیر گونه ی راست یا چپ بگذارند و بخوابند یعنی گوش خود را روی متکا و تشک نگذارند، هم چنین هنگام خوابیدن به پهلو زانو را نشکند بلکه آن را صاف نگه دارد.

این مطالب را نیز ببینید!

درمان فاصله بین مهره ها

  درمان فاصله بین مهره ها بر اساس روایات و احادیث پزشکی توسط حضرت آیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر