درمان ضعف پا در طب اسلامی – فروشگاه طب اسلامی

درمان ضعف پا در طب اسلامی

درمان ضعف پا در طب اسلامیReviewed by محمد هادی زاده on Aug 10Rating: 5.0درمان ضعف پا در طب اسلامیدرمان ضعف و تقویت پا در طب اسلامی. آیت الله عباس تبریزیان.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B6%D8%B9%D9%81-%D9%BE%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

 

اولین درمان سنجد است

امام صادق (ع) می‌ فرمایند: «هو أمان من البواسير والتقتير، ويقوي الساقين ويقمع عرق الجذام».

«سنجد ایمنی از بواسیر و پروستات است و دو ساق پا را تقویت می‌ کند و رگ (ژن) جذام را سرکوب می‌ کند». البته بهترین تقویت برای استخوان پودر هسته سنجد می‌ باشد که باید یک قاشق هر شب خورده شود.

توضیحات و خرید سویق سنجد (کلیک کنید)

 

دومین درمان سویق است

در روایت، درمورد سویق آمده که اگر سه مرتبه شسته شود تب را برطرف می‌ کند و مره‌ها (سودا و صفرا) را خشک می‌ کند و بلغم را خشک می‌ کند و دو ساق پا را تقویت می‌ کند. بنا بر آنچه که در روایات ذکر شده سویق را سه یا هفت مرتبه باید شست که اگر هفت بار شسته شود اثرش قوی‌ تر خواهد بود، و برای شستن ابتدا روی سویق آب بریزند و مخلوط کنند و بگذارند تا ته‌ نشین شود سپس آب آن را خالی کنند یا آن را در پارچه‌ ای بریزند و آب آن را جدا کنند و سه مرتبه این کار را انجام دهند، این کار نشاسته را از سویق جدا می‌ کند و آنچه باقی می‌ ماند مواد مفید مخصوصاً ویتامین‌ های ب است. مقدار مصرف هم همان دو کف می‌ باشد.

توضیحات و خرید انواع سویق (کلیک کنید)

 

 گوشت کبک

امام کاظم (ع) می‌ فرمایند: «لحم القبج يقوي الساقين ويطرد الحمى».

«گوشت کبک دو ساق پا را تقویت می‌ کند و تب را طرد می‌ کند». از آنجا که در روایت قبل هم داروی ذکر شده (سویق شسته) هم درمان تب بود و هم تقویت کننده ساق پا، می‌ توان نتیجه گرفت که بین این دو رابطه‌ ای وجود دارد. نکته دیگر این که کبک پرنده‌ ای است که کم پرواز می‌ کند و بیشتر می‌ دود و سریع هم می‌ دود و پاهای قوی دارد.

 

چهارمین درمان باقلا است

امام رضا (ع) می‌ فرمایند: «أكل البلاقلاء يمخ الساق، ويولد الدم الطرى».

«خوردن باقلا مغز ساق پا را زیاد می‌ کند و سبب تولید خون تازه می‌ شود». اگر مغز استخوان زیاد شود تولید خون هم زیاد می‌ شود و شاید بتوان گفت که این ساق پا را هم تقویت می‌ کند.

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-2.jpg

همچنین ببینید

توضیح در مورد پوکی استخوان

توضیح در مورد پوکی استخوانReviewed by محمد هادیزاده on Oct 8Rating: 5.0توضیح در مورد پوکی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *