درمان درد لگن خاصره – فروشگاه طب اسلامی

درمان درد لگن خاصره

http://www.darooeslami.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%84%DA%AF%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B5%D8%B1%D9%87.jpg

 

برای درمان درد لگن خاصره از یک سری چیزها هم باید پرهیز کرد مانند هندوانه، خیار، باقلا، پوست حبوبات، ترشیجات، نمک، نوشابه و دوغ گازدار.
برای تسکین درد لگن خاصره می توان از پوست حلیله زرد، حلیله سیاه، تخم کرفس، تخم بوزیدان، جوز هندی، صمغ انجدان، انزروت، خولنجان، قص شیرین، مقل ازرق، سورنجان استفاده کرد به این گونه که همه را به شکل مساوی مخلوط کرده و ساییده و با کمی آب مخلوط کرده و به شکل خمیر سفتی در آورده و به شکل قرص هایی شبیه نخود درست می کنند و صبح و ظهر و شب یکی از آن ها را استفاده کنند. البته در هر مرتبه می توان دو عدد از آن قرص را خورد.
داروی دیگر، خیار باذرنج یا بالنگو است که پوست آن را کنده و با آب پخته و با ریشه ی کاسنی مخلوط کرده و می پزند و آن را صاف کرده و با عسل گون و شکر زرد خوزستان می خورند.
داروی دیگر این است که چهل گرم ساییده چوب چینی را (که مرغوب ترین آن چوبی است که رنگ آن سفید تر و وزن آن سنگین تر و حالت آن صاف تر و بدون سوراخ شدگی و پارگی و پوسیدگی باشد.) در یک کیلو عرق رازیانه می خیسانند و بیست و چهار ساعت کنار می گذارد و بعد با هشت کیلو آب مخلوط و در ظرفی سر بسته مانند زودپز می جوشانند تا آب زرد آن نصف شود سپس آن را صاف و خنک می کنند و هر هشت ساعت یک استکان از آن را با یک قاشق غذا خوری پودر شاخه نبات یا عسل گون مخلوط کرده و می خورند.
اگر کسی گرم مزاج است نباید محلول چون چینی را مصرف کند و هکذا اگر فرد، در فصل گرما به سر می برد.
داروی دیگر روزی یک عدد سیر را قورت داده و یا به همراه غذا مصرف کنند. این کار فشار خون و تصلب شرایین و قند و چربی خون را نیز تنظیم می کند. بنا بر این اگر کسی فشار خون بیماری های بعد از آن را که ذکر کردیم نباید این را زیاد مصرف کنند بلکه یک هفته یک حبه سیر را بخورند کافی است.
داروی دیگر ضماد برگ کَبَر که به آن کورک یا کبار نیز می گویند را با ده گرم وُشا که صمغ نوعی گیاه است را با عسل طبیعی گون مخلوط کرده و میل می کنند. این کار درد مفاصل و درد سیاتیک را نیز می کند.
داروی دیگر این است که صمغ اوشق که طبیعتش گرم و خشک است را با عسل مخلوط کرده میل کنند.
اگر مادری که شیر می دهد بخواهد پروتئین شیر خود را زیاد کند بعد از دو هفته از زایمان روزی چهارده عدد مغز خام بادام شیرین را مصرف کند. این موجب می شود که بچه هم وزن بگیرد و هم دچار کم حجمی مخچه نشود یعنی قطر دور سرش اندازه می شود و دچار عقب ماندگی ذهنی نمی شود.
مادر شیرده در بیست و چهار ساعت صد الی دویست گرم لبوی بخارپز بخورد، این کار اسید فولیک مادر را تأمین می کند و به فرزندش نیز منتقل می شود.
هم چنین از آب لبوی بخار پز را بعد از دو هفته به جای یک چهار قرص اسید فولیک از یک قاشق چای خوری به بچه دهد.
اگر نوزادی هنگام دنیا آمدن زیر دو کیلو است یا نارس است حتما باید در جیره ی غذایی آن اسید فولیک باشد بر این اساس پزشکان گاه تا یک چهارم قرص اسید فولیک را تجویز می کنند.
در یک نوع سرطان خوش خیم رحم، عسل طبیعی می توان مؤثر باشد. مثلا در درمان لیومیوم رحمی که یک نوع سرطان رحم است پزشگان قرص امگا 3 و آمپول دیفرلین را تجویز می کنند. در طب سنتی می توان از روغن زیتون فشار اول که زرد است استفاده کرد که سرشار از امگا 3 و 6 است. چربی های مضر خون را نیز پائین می آورد یعنی کلسترول بد و تریگیلیسرید خون را پائین می آورد. بدین منظور باید یک قاشق غذاخوری هنگام ناهار و شام مصرف کرد.

این مطالب را نیز ببینید!

توضیح در مورد پوکی استخوان

  پوکی استخوان یا بیماری استئوپروز از جمله بیماری های خاموش است (مانند قند خون) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید شما خالی می باشد.
بله خیر